کتاب “هماهنگی عملیات جستجو و نجات دریایی” به نام جمهوری اسلامی ایران به تایید و چاپ آیمو رسید/ این کتاب تالیف کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی است

زمان مطالعه: 1 دقیقهکتاب “هماهنگی عملیات جستجو و نجات دریایی” که توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است، به تایید و چاپ توسط سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) رسید.

این کتاب که در کمیته تخصصی ناوبری، مخابرات و جست‌وجو و نجات دریایی(NCAR) با امتیاز خوب تایید و سپس در کمیته ایمنی دریانوردی( MSC) به تایید نهایی رسید، هم‌اکنون به عنوان مرجع آموزش‌ های تخصصی در جست‌وجو و نجات دریایی در اختیار کشورهای عضو “آیمو” قرار گرفته است.

بنابر این گزارش، در کتاب مذکور، کلیه روش‌های اجرایی و قوانین مقررات مربوطه برای کارشناسان جست‌وجو و نجات دریایی جهت انجام عملیات موفق SAR به تفصیل شرح داده شده است.

با تهیه و تدوین این کتاب، جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار به عنوان یکی از تدوین‌کنندگان و اشاعه دهنده علوم در مباحث جست‌وجو و نجات دریایی توسط دبیرخانه سازمان بین‌المللی دریانوردی شناخته شد.

تبلیغات
Ad 7

کتاب هماهنگی عملیات جست‌و‌جو و نجات دریایی، سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ توسط دبیرخانه سازمان بین‌المللی دریانوردی چاپ و در اختیار ۱۷۵ کشور عضو این سازمان قرار گرفته است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت‌های جدید

چ آذر 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس در حالی که پروتکل‌های بهداشتی اخیر برای مقابله سویه جدید کرونا به نام امیکرون از ابتدای هفته جاری تصویب شده، به گفته مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی هنوز ابلاغ نشده و اجرای آن در سفرهای دریایی منتظر آن است. به گزارش تین نیوز به نقل […]