شلیک موشک‌های نقطه‌زن کروز دریایی با برد متوسط

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر سپاه‌نیوز، چهارمین روز رزمایش مشترک پیامبراعظم (ص) ۱۷ با شلیک موشک‌های نقطه‌زن کروز دریایی با برد متوسط و عملیات هوایی پهپادهای نیروی دریایی سپاه انجام گرفت.

شلیک موشک‌های نقطه زن کروز دریایی از سکوهای شناوری و ساحلی و اصابت همزمان به هدف مشخص در دریا با حضور دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان عالی رتبه قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) با موفقیت به انجام رسید.

همچنین در بخش دیگر برنامه‌های روز چهارم این رزمایش، عملیات هوایی پهپادهای نیروی دریایی سپاه یک پهپاد همزمان دو هدف را مورد اصابت قرار داد که با رصد و اشراف اطلاعاتی مواضع دشمن، کنترل و پایش منطقه عمومی تنگه هرمز و شرق آن و شلیک به مواضع دشمن فرضی صورت گرفت.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه این اقدام گفت: ساخت موشک‌های کروز دریایی در داخل کشور توسط دانشمندان جوان و انقلابی صورت گرفته و از قابلیت‌های این موشک‌ها رادار گریز بودن، مقاوم بودن برابر جنگ الکترونیک، هدف‌یابی در شرایط سخت، نقطه‌زنی هدف در سریع‌ترین زمان با کلاهک جنگی پر قدرت و رادارهای ویژه این موشک‌ها این رزمایش را نسبت به سال گذشته متمایز کرده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: پهپادهای برد بلند نیروی دریایی سپاه با اقدامی ویژه با انجام عملیات‌های بالای سطح، ابتدا شناسایی اپتیکی با اسکن حرارتی و پایش سیگنالی و رله مخابراتی، بر فراز جغرافیای فعالیت دشمن وارد شده و با عمق‌بخشی و اشراف اطلاعاتی حداکثری و انتقال آنی تصویر صحنه نبرد به مبادی تصمیم‌گیر آغاز شد و در ادامه پهپادهای رزمی نقطه‌زن هوشمند و انهدامی، با دقت بالا و در کوتاه‌ترین زمان، موفق به از بین بردن مواضع دشمن شدند که اشرافیت پهپادهای رزمی و شناسایی در میدان عمل کاملاً چشم‌گیر بود.

در این عملیات‌ها به طور همزمان از ۳ فروند پهپاد با قابلیت‌های متفاوت رزمی، شناسایی، اپتیکی، سیگنالی، رله مخابراتی و چند منظوره استفاده شد که در نوع خود منحصر به فرد است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توسعه ریلی بندر چابهار در اولویت سازمان بنادر/ اعتبار ۳۰۰ میلیون دلاری هندی ها برای اتصال ریل به بندر چابهار/ رویکرد جدی سازمان بنادر برای تامین نیروی انسانی متخصص بندری و دریایی

پ دی 2 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به نقش پروژه راه آهن چابهار-زاهدان در تقویت بندر چابهار و توسعه سیستان و بلوچستان، اتصال ریلی این بندر را یکی از اولویت های سازمان بنادر عنوان کرد و گفت: طی دو سال آینده پروژه […]
علی اکبر صفایی،معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر ،بندر چابهار ، بازدید