چقدر کیلکا از دریای خزر صید شده است؟

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/گیلان مدیرکل شیلات گیلان، از افزایش ۱۱ درصدی صید کیلکاماهیان دریای خزر خبر داد و گفت: حدود ۵۲۰۰ تن صید ماهی توسط ۲۵۴ نفر از صیادان پر تلاش بخش کیلکا در سطح استان داشتیم.

عظیم مدبری در گفت وگو با مرین‌پرس، از افزایش ۱۱ درصدی صید کیلکاماهیان دریای خزر خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای صید کیلکاماهیان در سال جاری که از ۲۰ خرداد شروع شده، حدود ۵۲۰۰ تن صید ماهی توسط ۲۵۴ نفر از صیادان پر تلاش بخش کیلکا در سطح استان داشتیم.

وی شرایط اقلیمی مناسب و افزایش تعداد شب های دریاروی و افزایش میزان صید در هر شب دریاروی برای هر شناور صیادی را از جمله عوامل افزایش صید دانست.

مدیرکل شیلات گیلان، ارزش ریالی کیلکاماهیان صید شده را حدود ۲۹۲ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: با تلاش صیادان سختکوش گیلانی امیدواریم تا پایان سال به عدد برنامه که ۷۵۰۰ تن صید کیلکاست، برسیم.

مدبری، با بیان اینکه از کیلکای صید شده، پودر ماهی برای مصارف دام، طیور و آبزی پروری تولید می‌شود، گفت: ۵۰۰۰ تن کیلکا برای مصارف پودری و حدود ۲۰۰ تن نیز برای مصرف انسانی به بازار عرضه شده است.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شروع خوب کشتی سازان چینی در سال جدید میلادی

ی دی 19 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس؛ کارخانه دولتی کشتی سازی چین Hudong Zhonghua در حالی‌که ۳۰ فروند کشتی بزرگ حمل گاز LNG را در دست ساخت دارد، اعلام کرد در سال جدید میلادی قراردادی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار با شرکت میتسوی ژاپن امضا کرد تا ۶ کشتی حامل […]

همچنین بخوانید: