تشریح اقدامات اساسی سازمان بنادر در حوزه بحران و پدافندغیرعامل/ شناسایی ریسک‌ها و آسیب‌های بنادر حیاتی کشور در راستای افزایش ایمنی

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی، مهم ترین اقدامات در حوزه بحران و پدافند غیرعامل در بنادر کشور را تشریح کرد و گفت: شناسایی ریسک‌ها و آسیب‌های بنادر حیاتی کشور در راستای افزایش ایمنی است.

چنگیز جواد پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اقدامات اساسی صورت گرفته در حوزه بحران و پدافند غیرعامل در بنادر کشور، اظهار داشت: برای اینکه بنادر کشور ایمن باشند و مورد اتفاقات ناگوار و بحران ساز توسط دشمنان قرار نگیرند، باید تدابیر مناسبی اندیشیده شود و به همین منظور مطالعات تفصیلی حوزه پدافند غیرعامل در راستای شناسایی ریسک ها و آسیب های بنادر مدنظر قرار می گیرد و راهکارهای مناسب تدوین و پروژه ها تعریف می شود.

 

وی ادامه داد: در این راستا تمام بنادر حیاتی کشور مورد مطالعه قرار می گیرند تا از آسیب های شناسایی شده، ایمن شوند؛ این مقوله در بنادر شهیدرجایی و امام خمینی(ره) انجام شده و سال گذشته نیز در بنادر امیرآباد، انزلی و نوشهر صورت گرفت و در حال حاضر بنادر خرمشهر، لنگه، چابهار و بوشهر در دست اقدام است.

 

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اقدام دیگر پیاده کردن سیستم فرماندهی حادثه است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بنادر در حال فعالیت 24 ساعته هستند و امکان دارد حوادث مختلفی رخ دهد، شرح وظایف انجام و دامنه اختیارات افراد مشخص شده است که این مقوله در بنادر شهیدرجایی و امام خمینی(ره) به صورت پایلوت طراحی و تدوین شده است؛ از مزیت های این اقدام جلوگیری از هرج و مرج و بهم ریختگی در هنگام وقوع حادثه است.

 

جوادپور با اشاره به اینکه دیگر اقدامی که مدنظر قرار گرفته است، ارزیابی بر اساس اهداف است، گفت: پروژه ای تعریف شده تا بر اساس آن ارزیابی شاخص های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در بنادر انجام شود، این پروژه در مراحل پایانی است و شاخص های آن تدوین شده است و در آینده نرم افزاری تدوین می شود که به صورت مکانیزه ارزیابی ها صورت گیرد.

 

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: بر این اساس مشخص خواهد شد که بنادر از نظر پدافند غیرعامل چه وضعیتی دارند و بر اساس آن راهکارها تدوین تا بهبود نتایج حاصل شود و شاهد ارتقاء و ایمنی پدافندغیرعامل در بنادر کشور باشیم.

 

جوادپور به برگزاری رزمایش های مختلف و ترکیبی اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام به دلیل حفظ آمادگی مقابله با حوادث است و بسته به آسیب های شناسایی شده و ریسک های موجود فعالیت های مدنظر قرار می گیرد تا شاهد کاهش آسیب ها و ریسک ها باشیم.

 

 مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ایجاد سامانه کنترل ریزپرنده ها به منظور مقابله با ریزپرنده ها در آسمان بنادر کشور، اعلام کرد: با ایجاد این سامانه در راستای کنترل و فراری دادن این ریزپرنده ها اقدام می شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه احداث اسکله های گردشگری بندر خرمشهر

د دی 20 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه پروژه احداث اسکله های گردشگری بندر خرمشهر در رودخانه کارون 80 درصد پیشرفت فیزیکي دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،‌ نوراله اسعدی؛ مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: احداث  اسکله‌های گردشگری بندر خرمشهر در رودخانه کارون  از نوع پانتون(فلزی) […]
نوراله اسعدی،مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ، اسکله های گردشگری،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: