افتتاح نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران پیش از پیک تابستان ۱۴۰۱

زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، گفت: نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران به ظرفیت پنج مگاوات پیش از فرا رسیدن پیک مصرف برق تابستان سال آینده در شهرستان مشگین‌شهر اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش «مرین‌پرس» از شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، حمیدرضا عظیمی در جریان بازدید از روند ساخت نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر با اعلام این خبر افزود: این طرح به منظور ارزیابی و بهره‌برداری از مخزن زمین‌گرمایی شمال‌غرب سبلان، بومی‌سازی دانش فنی طراحی، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های زمین‌گرمایی و همچنین ظرفیت‌سازی و توانمندسازی نیروی انسانی خبره و متخصص در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه پیش از فرا رسیدن پیک مصرف برق سال آینده وارد مدار خواهد شد، عنوان کرد: در حال حاضر موضوع اصلی باقی‌مانده از پروژه مربوط به انجام شست‌وشوی چاه‌های بخار نیروگاه است که قرارداد مربوطه منعقد و پیمانکار منتخب نیز در حال آغاز فرایند تجهیز کارگاه است.

عظیمی تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است طی یک ماه آینده تجهیزات مربوط به شست‌وشوی چاه‌های نیروگاه وارد کارگاه شده و ظرف مدت ۴۵ روز فعالیت‌های مربوط به این بخش انجام شود تا بتوانیم فرایند مربوط به سنکرون نیروگاه را آغاز کنیم.

نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران در ۲۵ کیلومتری جنوب شهرستان مشگین‌شهر توسط شرکت تولید نیروی برق حرارتی در حال ساخت است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تعمیرات اساسی همزمان ۵ فروند شناور در تعمیرگاه بندر شهید رجایی و کشتی سازی های هرمزگان

چ دی 22 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه تعمیرات اساسی همزمان پنج فروند شناور ملکی اداره کل بنادر هرمزگان در تعمیرگاه بندر شهید رجایی و دیگر کشتی سازی های هرمزگان آغاز شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تعمیرات و نوسازی به موقع و ادواری شناورها، ضمن […]
تعمیرات همزمان پنج فروند شناور ،هرمزگان ،سازمان بنادر و دریانوردی