خرید و فروش سهمیه بنزین و نفت گاز کارت هوشمند ممنوع است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد خرید و فروش فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای از طریق سهمیه شخص دیگر مانند خرید و فروش از محل سهمیه کارت هوشمند سوخت وسائط نقلیه، ممنوع است.

به گزارش «مرین‌پرس» از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران؛ به اطلاع همه دارندگان کارت هوشمند سوخت اعم از بنزین و نفت‌گاز می‌رساند، بر اساس مواد (9) و (16) «ضوابط اختصاصی فرآورده‌های نفتی» منبعث از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید و فروش فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای (نرخ اول و دوم) از طریق سهمیه شخص دیگر مانند خرید و فروش از محل سهمیه کارت هوشمند سوخت وسائط نقلیه، ممنوع است.

بر اساس این گزارش در صورت احراز تخلف از سوی مراجع صالح رسیدگی، علاوه بر مسدودی کارت هوشمند سوخت، متخلف مشمول جریمه‌ای معادل دو تا چهار برابر ارزش فرآورده (به نرخ بین‌المللی ماه مربوطه) خواهد شد.

بر این اساس و با توجه به اطلاع‌رسانی به عمل آمده، اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده وسائط نقلیه می‌بایست به منظور پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی تمهیدات لازم را در حفظ، نگهداری و عدم واگذاری به غیر کارت هوشمند سوخت وسیله نقلیه به عمل آورده و مسئولیت هرگونه خرید یا فروش غیرقانونی سهمیه سوخت برعهده آنان خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اقتصاد آبی و مزایای به کارگیری گفتمان اقتصاد دریا محور

پ دی 23 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه اقتصاد دریامحور، راهبردی اساسی، توسعه ای و کنش گرا و در نهایت، تحول آفرین است. دکتر مهدی استادی جعفری کارشناس و پژوهشگر توسعه پایدار، لجستیک و حمل و نقل مرین‌پرس- توسعه دریامحور و اقتصاد دریا که امروزه از آن زیاد میشنویم، طبیعتا توسعه با محوریت دریاست […]