تکمیل زیرساخت‌های مجتمع تکثیر میگوی آبادان در سال جاری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان گفت: ساخت جاده دسترسی، آبرسانی و گازرسانی به مجتمع مراکز تکثیر میگوی آبادان در سال جاری در دستور کار اداره کل شیلات خوزستان است.

فتح الله ابوعلی در پایان سفر یک روزه به آبادان به ارایه گزارشی از سفر خود در خصوص حل مشکلات زیرساختی طرح های آبزی پروری و صیادی این شهرستان پرداخت و اظهار کرد: در این سفر ۳ بازدید مهم و اساسی از منطقه اروند کنار و چوئبده با حضور سید محمد مولوی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، رییس اداره توسعه میگو و آبزیان دریایی شیلات استان، روسای ادارات محیط زیست، گاز و بنیاد مسکن شهرستان و اکثر مقامات محلی صورت گرفت.

وی افزود: در ابتدا طی نظارت میدانی، مشکلات اسکله صیادی اروندکنار به ویژه مسئله جاده دسترسی به محل پارکینگ اسکله صیادی و برق رسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابوعلی، با بیان اینکه با پیگیری و همراهی مسئولان حاضر، تصمیمات خوبی در همین راستا اتخاذ و مقرر شد اداره برق شهرستان پایه های برق را جابه جا و روشنایی و برق رسانی را به اتمام برساند و اداره کل شیلات استان و شهرداری شهرستان در خصوص خرید و حمل بیس و کوپال جهت پروژه زیرسازی و آسفالت همکاری های لازم را به عمل آورند.

مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: همچنین طی بازدید به عمل آمده از مجتمع مراکز تکثیر میگوی چوئبده دو مشکل اساسی از جمله جاده دسترسی و تامین آب شیرین مجتمع، مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در این زمینه ساخت جاده دسترسی، آبرسانی و گازرسانی به مجتمع در سال جاری در دستور کار اداره کل شیلات خوزستان است.  

وی به مشکلات ایجادشده ناشی از عدم وجود جاده دسترسی مناسب در بارندگی های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار استانی صورت گرفته و ظرف هفته آینده مناقصه این طرح آغاز می شود تا قبل از پایان سال جاری جاده دسترسی به مجتمع به اتمام برسد که در فصل تکثیر در اوایل سال آینده مشکلی ایجاد نشود.

ابوعلی، تامین آب شیرین را از دیگر مسائل مورد بررسی در این مجتمع خواند و گفت: پیمانکار این طرح تعیین شده و این مهم به جد در حال پیگیری است و به زودی عملیات تامین آب شیرین مجتمع نیز شروع می شود.

وی اظهار کرد: در پایان، نشست صمیمی با تعدادی از صیادان، مالکان لنج ها و قایق های صیادی و زیست محیطی چوئبده برگزار و دغدغه و مشکلات جامعه صیادی مطرح شذ که کلیه موارد از طریق نماینده حوزه انتخابیه و اداره کل شیلات خوزستان تا حصول نتیجه پیگیری خواهند شد.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پیکر پاک دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس فردا در بندرامیرآباد تشییع می شود

ج دی 24 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه پیکر پاک دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس در بندرامیرآباد فردا یکشنبه ۲۶ دی ماه و همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین س تشییع و خاکسپاری می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ستاد استقبال از شهدای […]
دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس،بندرامیرآباد،سازمان بنادر و دریانوردی