شیرین ‌سازی آب دریا در روزگار خشکسالی بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

طرح‌ های شیرین ‌سازی آب دریا در استان بوشهر تسریع یافته که با تکمیل طرح ‌های آب ‌شیرین ‌کن روزانه ۱۰۰ هزار متر مکعب آب تولید و به شبکه آبرسانی منتقل می‌ شود و برای تابستان آینده وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیش ‌بینی شده است.

به گزارش مرین‌پرس، یکی از مطالبات مهم استان بوشهر آب شرب است که این مشکل یکی از درخواست‌های تاریخی مردم استان در شهرها و روستاهاست.اکنون بیش از 80 درصد منابع آب شرب استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد و از طریق خطوط آبرسانی کازرون و کوثر وارد شبکه آبرسانی استان بوشهر می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: اکنون روزانه 40 هزار متر مکعب آب استان بوشهر در اجرا طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا خلیج‌فارس تولید می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به اجرا 7 پروژه شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرا این طرح‌ها بخش خصوصی 1500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

وی افزود: بخشی از آب تولیدی این طرح‌ها امسال و بخشی هم سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: در تابستان آینده به سبب بهره‌برداری از آب‌شیرین‌کن‌ها شرایط آبی استان بهتر می‌شود.

حمزه‌پور اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پروژه آب‌شیرین‌کن جزیره شیف تا بهمن و فاز نخست آب‌شیرین‌کن 17 هزار مترمکعب بوشهر تا پایان امسال وارد مدار تولید شود.

وی در ارتباط با پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعب بوشهر نیز گفت: این پروژه اکنون 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی شده یک سوم ظرفیت آن تا نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ایران در ساخت تجهیزات دفاعی و نظامی توانمند است

د دی 27 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علیرضا تنگسیری امروز در آیین پایانی هشتمین جشنواره فرهنگی-ورزشی ناویان ندسا، گرامیداشت شهیدِ ورزشکار محمد ناظری، با اشاره به حضور مقتدرانه نیروی دریایی سپاه در عرصه مقاومت، بیان کرد: طی سه سال اول جنگ، ما پیروز بودیم و صدام بریده بود […]