استفاده از آب مغناطیسی برای اولین بار در مزارع پرورش ماهی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفروند در حاشیه راه‌اندازی پرورش ماهی در مراغه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این مزرعه با ظرفیت تولیدی ۱۵ تن بوده و پیش‌بینی می‌شود با نصب تجهیزات تولید آب مغناطیسی به میزان قابل توجهی به تولید مزرعه افزوده شود.

وی گفت: با وجود آنکه ماهی عملاً آبی را مصرف نمی‌کند و آب موجود در استخر پرورش به عنوان محیط زندگی ماهی محسوب می‌شود ولی به لحاظ محدودیت منابع آب در دسترس، وجود خشکسالی‌های اخیر و نیاز به ارتقا کارایی مصرف آب، برنامه شیلات برای کاربرد بهینه آب در آبزی‌پروری و انجام پالایش آب استخر، استفاده از روش‌های جدید تولید است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این مزرعه آب مغناطیسی بدون اضافه کردن مواد شیمیایی و سمی به محیط پرورش از تشکیل رسوب جدید پیشگیری می‌کند، اضافه کرد: با اِعمال امواج مغناطیسی به آب، اکسیژن در دسترس ماهی افزایش می‌یابد و در نهایت جذب پروتئین خوراک افزایش می‌یابد.

جعفروند ادامه داد: حذف چشمگیر جلبک و بار میکروبی، کاهش زمان پرورش و کاهش پسماند پس از نصب تجهیزات پالایش آب استخر مورد انتظار است.

وی ضمن تأکید بر کارکرد تجهیزات جدید آبزی پروری و تأثیرات آنها بر افزایش تولید در استان اعلام کرد: این مدیریت ضمن احساس مسؤولیت نسبت به نسل‌های آینده، درصدد است از آب مورد نیاز در حوزه آبزی‌پروری بیشترین بهره‌برداری را کرده و از هدررفت آن جلوگیری کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بسته‌بندی میگوی صادراتی

چ دی 29 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در پرورش میگو است که بیش از نیمی از میگوی پرورشی کشور در این استان تولید می‌شود. بر اساس اعلام مسئولان شیلات، بیش از ۹۰ درصد میگوی پرورشی بوشهر به خارج از کشور صادر می‌شود. منبع