صید ترال به‌طور قانونی در کشور وجود ندارد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، نبی‌الله خون‌میرزایی در آئین افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی اقیانوس‌شناسی خلیج فارس گفت: در سال گذشته تقریباً یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن تولیدات شیلاتی در داخل کشور داشتیم و بیش از ۹۲ درصد از اهداف برنامه تحقق پیدا کرد.

رئیس سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: حدود ۵۷۰ هزار تن نیز مربوط به صید و صیادی بود و دستاورد ما در این زمینه پنج تا هشت درصد بیش از تکلیف برنامه بود که این صید عمدتاً در جنوب و حوزه‌های ساحلی و فراساحلی است.

وی بیان کرد: در زمینه پرورش میگو در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۶ درصد تکلیف ۶۰ هزار تنی را محقق کردیم. آبزی پروری دریایی و ساحلی پرورش ماهی در سواحل و در قفس را دنبال می کنیم.

خون‌میرزایی با بیان اینکه برای افق ۱۴۰۴ هدف گذاری ما برای ۶۰۰ هزار تن تولید است، اظهار کرد: این دستاوردها به پشتوانه اطلاعات پایه شامل خدمات هواشناسی، اطلاعات محیط زیستی، جغرافیایی، امنیت و زیرساخت‌های فناوری بوده‌است.

رئیس سازمان شیلات ایران تقویت امنیت در حوزه‌های مختلف را ضرورت توسعه کار دانست و گفت: یکی از مواردی که ما را از آینده نگران می‌کند آلودگی‌های مختلف در خلیج فارس و عمان است.

وی تاکید کرد: هیچ‌گونه فعالیت صید ترال در آب‌های سرزمینی کشور به‌طور قانونی وجود ندارد؛ اما فعالیت های غیرقانونی را انکار نمی‌کنیم و باید تلاش کنیم تا آن را سامان، نظم و کاهش دهیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی اقیانوس شناسی خلیج فارس

د بهمن 4 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس  این همایش به مدت دو روز در تهران و با حضور نمایندگانی از کشور‌های بلاروس، فنلاند، جمهوری آذربایجان، عراق، اوکراین، پاکستان و روسیه و همچنین مقامات و مسوولان دستگاه‌های مرتبط با بهره برداری و توسعه دریا و بندر برگزار می‌شود.   مهدی رهنما دبیر کنفرانس […]