اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است/ نقش موثر بندر چابهار در تسهیل حمل و نقل و لجستیک منطقه

زمان مطالعه: 1 دقیقهمعاون وزیر حمل و نقل ازبکستان با اشاره به اینکه اراده ایران و ازبکستان بر همکاری و تحول اقتصادی است، گفت: بندر چابهار دارای نقشی موثر در تسهیل حمل و نقل و لجستیک کشور‌های منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جسوربیک چارییف در سفر به بندر چابهار با حضور هیات اقتصادی و تجاری، در نشستی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: اراده سیاسی دو کشور بر همکاری و تحول اقتصادی است به طوری که ازبکستان و ایران در شرایط پساکرونایی نیازمند تعاملات بیشتر هستند.

 

وی ادامه داد: بازدید از امکانات و ظرفیت های بندر چابهار، تمایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری از طرف ما ایجاد کرده است چرا که کشور‌های هند، ایران و ازبکستان پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک زیادی دارند و تجارت بین سه کشور از گذشته در جریان بوده است.

 

معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند طی سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، عنوان کرد: بندر چابهار می‌تواند نقش موثری در تسهیل حمل و نقل و لجستیک بین کشور‌های منطقه داشته باشد.

 

همچنین بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به طرح راه آهن چابهار، خاطرنشان کرد: برای هر نوع سرمایه گذاری از سوی کشورهای مختلف آمادگی وجود دارد و با راه اندازی ریل در چابهار شاهد توسعه منطقه و فرامنطقه خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه به ترافیک و رقابت سرمایه گذاری در آینده اجتناب ناپذیر است، تاکیدکرد: شرایط برای انتقال کالا به کشورهای حوزه CIS مطلوب است و اگر ازبکستان بنای سرمایه گذاری دارد باید هرچه سریع تر این کار را انجام دهد و این آمادگی وجود دارد تا کالاها از ازبکستان به بندر چابهار وارد شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

از سرگیری سفر دریایی بندر شهید باهنر به شارجه بعد از 2 سال وقفه

س بهمن 5 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه خط مسافری دریایی بندر شهید باهنر به شارجه بعد از دو سال وقفه دوباره آغاز بکار کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا محمد حسینی تختی؛ مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اظهار داشت: به دلیل […]
حمیدرضا محمد حسینی تختی،مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان،سازمان بنادر و دریانوردی