ضرورت توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، رضا فتوحی ظهر امروز چهارشنبه در شست ستاد توسعه شیلات خوزستان اظهار کرد: یکی از موضوعات اساسی در خوزستان، بحث منابع آبی و سواحل در این استان است؛ حدود ۳۳ درصد آب‌های جاری کشور و نیز حدود ۴۴ درصد از منابع آب پشت سدهای کشور در خوزستان قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع افزایش تولید و توسعه در شیلات به عنوان یک اولویت انکارناپذیر است، افزود: با توجه به بازارهای موجود در حوزه خلیج فارس، بحث صادرت ماهی و برنامه‌های شیلاتی موجود در سطح کشور، نیاز به این است که توسعه شیلات در خوزستان مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: طرح‌های نیمه تمامی در بحث شیلات وجود دارد که باید به نتیجه برسند و پس از آن، برنامه‌هایی برای تولید شیلات تا سقف ۵۰۰ هزار تن در یک دوره ۴ ساله داریم.

فتوحی گفت: در جلسه امروز همه دستگاه‌های مرتبط، بخش خصوصی، اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و مسئولان مرتبط با جلسه حضور داشتند تا بتوانیم از ظرفیت خدادادی که در خوزستان وجود دارد، نهایت استفاده را داشته باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پتروپالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای در لاوان احداث می‌شود

چ بهمن 6 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرعامل پالایشگاه لاوان از افزایش تولید یک میلیون لیتری بنزین به صورت روزانه خبر داد و گفت: بزودی پتروپالایشگاهی با ظرفیت 150 هزار بشکه  در جوار این پالایشگاه احداث خواهد شد. به گزارش «مرین‌پرس» محمد علی اخباری با اشاره به راه‌اندازی واحد ایزومریزاسیون و استفاده از […]
پتروپالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای در لاوان احداث می‌شود