رونق تجاری در خزر، دستور کار جدی سازمان بنادر/ تجهیزات و ناوگان کانتینری و رو-رو در مجتمع بندری انزلی ارتقا می یابد

زمان مطالعه: 3 دقیقهمعاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر انزلی، رونق تجاری در در دریای خزر را در دستور کار جدی این سازمان عنوان کرد و گفت: در همین راستا، به دنبال ارتقاء و تجهیز ناوگان کانتینری و رو-رو در این مجتمع بندری هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی صبح پنجشنبه هفتم بهمن ماه، در جریان بازدید از توانمندی‌ها و زیرساخت‌های مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران، یكی از برنامه های مهم دولت و رییس جمهور را تقویت ارتباطات با کشورهای حاشیه دریای خزر دانست.

وی با تاکید بر اینکه باید استفاده بهینه تری از بنادر صورت گیرد، افزود: در تلاش هستیم با برنامه ریزی و ایجاد ظرفیت های تجاری، شاهد افزایش و رونق تبادلات تجاری را در بنادر کشورباشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر  با اشاره به افزایش ظرفیت سیلو غلات در مجتمع بندری انزلی، خاطرنشان کرد: به منظور افزایش ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بندر انزلی، ظرفیت‌ سیلوی این بندر به ۲۰۰ هزار تن خواهد رسید و بستر مناسبی برای ورود کالاهای‌اساسی از طریف مجتمع بندری انزلی از طریق شمال کشور فراهم خواهد شد. 

صفایی یکی دیگر از سیاست‌های دولت را استفاده بیش‌تر و بهینه تر از حمل و نقل چند وجهی و بهره گیری بنادر از خطوط ریلی عنوان کرد و گفت:  در تلاش هستیم انزلی به ریل سراسری وصل شود تا از مزیت های فراوان  این بندر تاریخی و پرسابقه کشور  استفاده شود.

وی تصریح کرد: افزایش ناوگان بندری و دریایی و کشتی‌های رو‌-رو موجب می شود که شرایط مناسب برای حمل نقل کانتیتری، ترکیبی و چند وجهی در بندر انزلی شاهد باشیم.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و اسکله های خوبی در مجتمع بندری انزلی وجود دارد، تاکید کرد: در حوزه صادرات نیز اقدامات خوبی در مجتمع بندری انزلی انجام شده به گونه ای که در گذشته شاهد واردات آهن آلات در این بندر بودیم اما هم اکنون صادرات در این بخش صورت می گیرد و این موضوع خبر خوبی برای اقتصاد کشور است . 

صفایی افزود:  تلاش می کنیم با سیاستی که در ارتباط با کشورهای همسایه داریم، تبادلات تجاری با آنها را افزایش دهیم.

 وی خاطر نشان کرد: دریای خزر بستر مناسبی برای تبادلات تجاری با کشورهای همسایه است و دولت و وزیر راه سفرهای خوبی به این کشورها داشتند که امیدواریم رونق تجاری و افزایش عملیات تخلیه و بارگیری و اشتغال در انزلی را در پی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر، نوسازی و ارتقای تجهیزات بندری و دریایی در بندرانزلی را در دستور کار عنوان کرد و اظهار داشت: در حال بررسی هستیم تا با توجه به نیاز هر بندر نوع تجهیزات را مشخص و با حمایت سازمان بنادر و بخش خصوصی، آنها را تامین کنیم.

صفایی از دیگر برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی را ارتقا و تجهیز ناوگان رو-رو در مجتمع بندری انزلی اعلام و تاکید کرد: با ورود ناوگان کانتیتری و رو-رو قطعاً بستر مناسبی برای حمل کالا با کامیون و به صورت کانتینری و همچنین کانتینر یخچال دار  ایجاد می شود و شاهد رونق بیشتر تبادلات تجاری خواهیم بود.

گفتنی است، معاون وزیر و مدیر عامل و هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در سفر به گیلان از زیرساخت‌ها، ظرفیت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی، پروژه های سرمایه گذاری آن و روند عملیات لایروبی حوضچه آرامش بازید کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خسارت ۱۱ میلیارد تومانی پرورش ماهی مور زرین الیگودرز

پ بهمن 7 , 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقه مرین‌پرس/لرستان مسئول شیلات الیگودرز گفت: سرما و یخبندان ۱۱ میلیارد تومان خسارت به مجتمع پرورش ماهی مور زرین الیگودرز وارد کرد. گودرزی امروز هفتم بهمن‌ماه، اظهار کرد: براثر بارش برف و یخ بستن آب مجتمع پرورش ماهی مور زرین الیگودرز بیش از ۲۴۰ هزار قطعه ماهی […]

همچنین بخوانید: