دشمنان در مقابل اقتدار ایران اسلامی ناتوان و زمین‌گیر شده‌اند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از نیروی دریایی سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به بندرعباس، ضمن بازدید از یگان‌های نیروی دریایی سپاه مستقر در جنوب کشور و ارزیابی آمادگی‌های رزمی، شهرک مسکونی «شهید حاج قاسم سلیمانی» در منطقه بشاگرد (روستای زاچ و داربست) را افتتاح کرد.

سرلشکر سلامی در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم روستای زاچ و داربست گفت: برای ما این لحظات بسیار شیرین، دلنشین و خاطره‌انگیز و به یاد ماندنی است، بنده خود روستازاده هستم و افتخار می‌کنم به اینکه از جنس شما عزیزان می‌باشم.

وی با بیان اینکه خداوند متعال را شاکریم که با پیروزی انقلاب اسلامی، ستمکاران و مستکبران از سرزمین ما گریختند، گفت: پیش از انقلاب بیگانگان بر جامعه ما مسلط بودند و ثروت‌های مادی و معنوی ملت عزیز ایران را به غارت می‌بردند، کشور ما را عقب مانده و فقیر نگه می‌داشتند تا خود پیشرفت کنند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی استعمارگران سربلندی و سرافرازی را از ملت ما گرفته بودند، گفت: حکام آن دوران در مقابل آمریکا زانو می‌زدند، ذلیل بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان از سرزمین ما بیرون رانده شدند، ما از نعمت استقلال، آزادی و حکومت اسلام و ارزش‌های اسلام برخوردار شدیم و خودمان بر سرنوشتمان مسلط شدیم.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی بیگانگان دیگر برای ما تصمیم نمی‌گرفتند اما آنان نتوانستند تحمل کنند که ایران به استقلال رسیده و از تاریکی و ظلمت ناآگاهی و ستم به نور، عدالت، آزادی و حریت دست یافته است؛ از این رو فشارهای زیادی از جنگ، تحریم و حصر اقتصادی را بر ملت ایران تحمیل کردند، روح و روان ملت ایران را مدام آزرده کردند و تمام همت خود را به کار بستند که این کشور پیشرفت نکند و آباد نشود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه مجاهدت‌های زیادی صورت گرفت تا اراده بیگانگان در این سرزمین مقدس حاکم نشود، گفت: شهدای والامقام برای ما امنیت، عزت، استقلال، سربلندی و شوکت به ارمغان آوردند و ما که امروز با افتخار ایستاده‌ایم و لباس خدمت و جانبازی و سربازی برای عزت این ملت به تن کرده‌ایم در تمام لحظه‌های زندگی‌مان مدیون امام راحل عظیم الشان، مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان جبهه اسلام و تدبیر، دور اندیشی و ثبات قدم و شجاعت رهبر عزیز و عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای عزیز هستیم.

وی افزود: آموخته‌ایم که باید در مقابل دشمنان خدا بایستیم تا مردممان ایمن و آرام باشند، آرامش بگیرند و امروز فرزندان ملت ایران در هوا، زمین و دریا مقابل دشمنان صف به صف ایستاده‌اند تا راه را بر آنان ببندند و به فضل الهی دشمنان ما امروز در مقابل اقتدار و قدرت ایران اسلامی عاجز، ناتوان و زمین گیر شده‌اند به گونه‌ای که قدرت حرکت ندارند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر برای خدمت و کمک به مردم عزیزمان، برای همراه شدن با مشکلات جامعه، برای رفع مشکلات، کاهش آلام و دردهای جامعه تلاش می‌کنیم؛ خدمت رسانی به مردم افتخار ما است و تا آخر در این میدان می‌مانیم.

فرمانده کل سپاه در پایان از همت جهادی و انقلابی رزمندگان دریادل نیروی دریایی سپاه بویژه فرمانده این نیرو و همت عالی خیرین نیکوکار و مؤمن تقدیر و تشکر کرد.

شهرک شهید سلیمانی در کمتر از یک سال ساخته شد

همچنین در این مراسم سردار تنگسیری با ارائه گزارشی در خصوص روند ساخت و تکمیل این شهرک گفت: سال گذشته که برای بازدید وضعیت خسارات سیل ۹۸ به اینجا آمدیم واقعاً شرمنده مردم عزیز و نجیب این منطقه شدیم و در آن شرایط بد آب و هوایی و آثار مخرب سیل که زندگی مردم را از بین برده و مردم در شرایط بسیار نامطلوبی زندگی می‌کردند، تصمیم گرفتیم با توکل بر خداوند متعال یک شهرک مسکونی بسازیم و آنچه امروز می‌بینید می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق برای ساماندهی جاهایی که سیل و بلاهای طبیعی می‌آید به عنوان یک اقدام ماندگار مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امروز شهرک مسکونی که مزین شده به نام شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در طلیعه چهل و چهارمین سالروز فجر انقلاب اسلامی و دومین سالروز شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار عزیز ما حاج قاسم سلیمانی افتتاح و تقدیم مردم شریف می‌شود. این شهرک ۱۵۴ واحد مسکونی مستقل دارد که تمام بخش‌های مورد نیاز مردم از قبیل مسجد، مدرسه، فروشگاه، آب، برق، ارتباط مخابراتی، خانه بهداشت، پارک بازی، زمین ورزشی و جاده روستایی دارا می‌باشد.

دریادار تنگسیری با تقدیر و تشکر از خیرین نیکوکار و حمایت و پشتیبانی فرمانده کل سپاه افزود: این پروژه عمرانی در کمتر از یک سال با تلاش جهادی و شبانه روزی جهادگران مهندسی نیروی دریایی سپاه و همت عالی خیرین مؤمن، ولایی و نیکوکار با همراهی بخش‌های دولتی در استان همانند بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی، آب منطقه‌ای، برق، مخابرات و استانداری و سایر بخش‌ها صورت گرفته است که از همه همراهان تقدیر و تشکر می‌شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۵۳ مورد تصرف ساحل خلیج‌فارس در محدوده استان بوشهر شناسایی شد

چ بهمن 27 , 1400
زمان مطالعه: 4 دقیقه غلامرضا منتظری در گفتگو با مرین‌پرس در بوشهر اظهار داشت: استان ساحلی بوشهر در حاشیه خلیج‌فارس دارای بیش از ۷۰۷ کیلومتر ساحل است که در برخی موارد دچار تصرف و با دستور اخیر رئیس‌جمهور زمینه خوبی برای اجرای قانون فراهم شده است. وی با اشاره به […]

همچنین بخوانید: