رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور/ افزایش ۱۳ درصدی عملیات کانتینری

زمان مطالعه: 2 دقیقهمیزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر مالکیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان بهمن ماه امسال، معادل ۱۴۰ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۲۸۰ تن بود که در قیاس با میزان ۱۱۷ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۱۸۱ تنی در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۹ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، میزان تخلیه کالاهای نفتی طی ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ در بنادر مالکیتی ۱۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۳۶۸ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی ۴۳ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۲۸ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۶۲ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۹۶ تن بود که حاکی از رشد ۲۵ درصدی در بخش کالاهای نفتی، رشد ۲۰ درصدی در بخش کالاهای غیرنفتی و رشد ۲۱ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی است.

 

میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری معادل ۳۲ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۵۴۷ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۴۵ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۳۷ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۷۷ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۶۸۴ تن بود.

 

میزان بارگیری کالاهای نفتی در مدت مذکور در قیاس با ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹ رشد ۳۰ درصدی، کالاهای غیرنفتی رشد ۱۰ درصدی و مجموع کالاهای نفتی و غیرنفتی رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

 

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در ۱۱ ماهه نخست سال جاری ۵۱ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۹۱۵ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۸۸ میلیون و ۲۱۵ هزار  و ۳۶۵ تن بود؛‌ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۱۴۰ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۲۸۰ تن بود که حاکی از رشد ۲۸ درصدی در بخش کالاهای نفتی، رشد ۱۵ درصدی در بخش کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۹ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال گذشته است.

 

تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان بهمن ماه سال جاری معادل ۱ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۷۰۲ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون ۶۶۲ هزار و ۲۵۹ TEU طی ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹، رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز واردات بنزین در بندر نوشهر

ش اسفند 7 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس محمد تقی انزان‌پور افزود: کشتی تانکر حامل بنزین به صورت کاپوتاژ (حمل و نقل کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از طریق دریا) و با همکاری و پیگیری‌های مستمر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس، وارد بندر نوشهر شد. به گزارش تین نیوز […]

همچنین بخوانید: