آمادگی کامل سازمان بنادر برای اجرای سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱/ تشریح اقدامات طرح ایمنی سفرهای دریایی

زمان مطالعه: 2 دقیقهسرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ازآمادگی کامل این سازمان برای اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

حسین عباس نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اجرای طرح تسهیل سفر‌های دریایی در نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: طرح ایمنی سفرهای دریایی نوروز یکی از فعالیت هایی است که همواره از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای اجرای هرچه بهتر سفرهای دریایی مدنظر قرار می گیرد.

 

وی ادامه داد: به صورت کلی اجرای ایمنی سفرهای دریایی و گردشگری دریایی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است و به عنوان یک دستگاه حاکمیتی در این زمینه ورود می کند.

 

سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر با اشاره به اینکه مطابق کنوانسیون بین المللی جست و جو و نجات دریایی (SAR مقوله جست و جو و نجات دریایی) از سوی این سازمان در دستورکار قرار دارد، عنوان کرد: طرح جست و جو و نجات دریایی مطابق دستورالعمل در استان های ساحلی اجرا می شود و در این دستورالعمل وظایف دستگاه ها و مجموعه های مختلف از جمله دریابانی، سازمان حفاظت محیط زیست، مناطق آزاد، میراث فرهنگی و امور گردشگری و…تعریف شده است.

 

عباس نژاد با تشریح دیگر اقدامات مهم سازمان بنادر در راستای انجام هرچه بهتر سفرهای دریایی و گردشگری دریایی، گفت: تعمیرات و نگهداری از اسکله ها، شناسایی شناورها و مسیرهای مجاز دریایی، نصب علائم کمک ناوبری و بازرسی متمرکز از شناورهای مسافری و گردشگری از جمله اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی است.

 

وی با اشاره به اینکه طی ۲ سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز، انجام نشد، اظهار داشت: امسال خوشبختانه شرایط متفاوت است و منتظر تصمیم و ابلاغ ستاد ملی کرونا در رابطه با صدور مجوز انجام طرح تسهیل سفرهای دریایی در نوروز ۱۴۰۱ هستیم.

 

سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: در شرایطی که این طرح طی ۲ سال گذشته مدنظر قرار نگرفت اما سازمان بنادر و دریانوردی حتی در رابطه با جابجایی یک مسافر بومی نیز خود را مسئول می دانست و با همان منابع و نیروی انسانی، شرایط را برای انجام سفرهای دریایی فراهم کرد.

 

عباس نژاد با تاکید بر آمادگی کامل سازمان بنادر و دریانوردی با پتانسیل حداکثری به منظور استفاده از اسکله ها و پایانه های مسافری و گردشگری دریایی، گفت: استفاده از تمام ظرفیت های موجود در حوزه دریایی و بندری به منظور انجام هرچه بهتر طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۱ که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا فروردین ماه ۱۴۰۱ خواهد بود، در دستورکار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و صرفا در انتظار صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نشست مدیرعامل سازمان بنادر با مدیرعامل شرکت هندی IPGL برای تسریع در اجرای توافقنامه چابهار/ اعلام برنامه اپراتور هندی برای استقرار و نصب تجهیزات به روز در بندر چابهار

ی اسفند 8 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه با هدف تسریع در روند اجرایی و عملیاتی کردن توافقنامه سه جانبه چابهار و به منظور برطرف سازی موانع و چالش های موجود برای افزایش ترافیک کالا در بندر شهید بهشتی و ترانزیت کالا از چابهار به کشورهای منطقه و فرامنطقه ای، مدیرعامل شرکت […]
علی اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر، موافقتنامه سه جانبه چابهار، شرکت هندی IPGL، بندر چابهار

همچنین بخوانید: