بهره گیری از سرمایه‌ بخش خصوصی برای توسعه گردشگری دریایی و ساحلی/ تاکید بر رفع مشکلات صاحبان شناورهای سنتی و صیادی

زمان مطالعه: 2 دقیقهعلی‌اکبر صفایی؛ معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر به بوشهر با حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی‌ بوشهری؛ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر در این دیدار ، دریا را ظرفیتی استراتژیک و بسیار موثر بر نظم نوین اقتصاد جهانی برشمرد و تاکیدکرد: آینده جهان در حوزه اقتصاد، به نحوه مدیریت دریا وابسته است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با اشاره به ظرفیت دریایی در شمال و جنوب ایران، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهمی که باید در حوزه اقتصاد دریا در جنوب ایران شود، ضرورت مدیریت جامع حوزه خلیج‌فارس است.

وی افزود: در مدیریت جامع خلیج‌فارس، همه نهادها، دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت‌های دریایی باید مبتنی بر یک سامانه بزرگ، نقش ایفا کنند؛ سامانه‌ای که در حوزه های امنیت، اقتصاد، محیط ‌زیست و سایر حوزه‌های مرتبط، به صورت یکپارچه عمل می‌کند و مدیریت می‌شود.

امام‌جمعه بوشهر با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها و توسعه بنادر اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: به رغم فعالیت های توسعه ای، همچنان عمق آب در بخشی از سواحل بوشهر مناسب پهلو‌دهی کشتی‌های بزرگ نیست.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در بوشهر، سواحل و جزایر این استان، برای توسعه گردشگری دریایی، استاندارد‌سازی نشده است که باید اصلاح شود.

 در این نشست علی‌اکبر صفایی؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گزارشی از فعالیت ها و اقدامات سازمان بنادر در حوزه های مختلف ارائه کرد و با اشاره به اهتمام ویژه این سازمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و روابط تجاری با کشورهای همسایه، اظهارداشت: در سفر رییس جمهور به کشور قطر توانستیم سه سند جامع و مهم همکاری را به امضا برسانیم که تردد شناورهای بزرگ و کوچک ایران به بنادر قطر را تسهیل می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به برگزاری جام‌جهانی در قطر و دستور امیر قطر برای استفاده از ظرفیت‌های ایران در استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان و جزیره کیش، گفت: جام جهانی، فرصت بسیار خوبی برای شناورهای گردشگری و مسافری ایران فراهم خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش  افزود: برای توسعه جزیره نگین، به عنوان یک ظرفیت محوری و تاثیرگذار در منطقه، تأسیسات زیربنایی و جاده‌دسترسی انجام شده است.

صفایی یکی از اهداف اصلی خود در سفر به بندر بوشهر را رفع‌ مشکلات صاحبان شناورهای سنتی و صیای اعلام و تاکید کرد: ضرورت دارد برای تخصیص سوخت یارانه‌ای شناورهای گردشگری تمهیداتی اندیشیده شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

افزایش ظرفیت حوضچه و اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار

ی اسفند 15 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه با بیش از 1.5 سال تلاش شبانه روزی، اسکله فلزی نصب سریع (به طول بیش از یک کیلومتر) که معارضی برای مانور کشتی ها در حوضچه طرح توسعه بندر شهید بهشتی محسوب می شد، جمع آوری شد. منبع