ناوشکن آمریکایی از تنگه تایوان عبور کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «شی یی» (Shi Yi) سخنگوی فرماندهی رزمی منطقه شرق ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبور ناوشکن «یو اس اس سمپسون» (USS Sampson) از تنگه تایوان موجب تضعیف صلح و ثبات در منطقه می‌شود.

طبق اعلام وی، ناوشکن مذکور روز گذشته از این تنگه عبور کرده است. همچنین ارتش چین ناوشکن مزبور را در سراسر مسیر عبورش از تنگه تایوان، اسکورت کرد.

شیء یی همچنین تاکید کرد که نیروهای منطقه فرماندهی رزمی شرق، به طور مداوم در حالت آماده‌باش هستند و از حاکمیت و امنیت کشور چین و همچنین صلح و ثبات منطقه محافظت می‌کنند.

حضور و عبور ناوهای جنگی آمریکایی در تنگه تایوان و مناطق اطراف آن، در راستای سیاست ایندوپاسیفیک ایالات متحده صورت می‌گیرد که طی آن واشنگتن تلاش می‌کند تا با تحریک مناطق جدایی طلب، از جمله تایوان، هنگ کنگ، تبت و … بهانه‌ای برای حضور نظامی در منطقه جهت به چالش کشیدن قدت روزافزون پکن ایجاد نماید.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توسعه سواحل مکران با ایجاد 2 شهر جدید

چ اردیبهشت 7 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس به گزارش تین نیوز، رستم قاسمی اسفند سال گذشته، در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به اهمیت این حوزه در سیاست‌ های راهبردی توسعه کشور گفت: در سال ۱۴۰۱ باید برای به‌روز کردن تجهیزات مورد نیاز در حوزه بنادر فعالیت جدی […]