معاون وزیر جهاد کشاورزی از طرح ۸۵۰ میلیارد تومانی تولید جلبک دشتیاری دیدن کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدحسین حسینی رییس سازمان شیلات ایران روز جمعه در بازدید از این طرح گفت: عملیات اجرایی این پروژه در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ آغاز  شده است.

وی با بیان اینکه طرح ذکر شده در نیمه دوم ۱۴۰۲ افتتاح می شود اضافه کرد: با راه‌اندازی طرح تولید جلبک و خیار دریایی  ۳۰۰ نفر در این منطقه مشغول به کار می‌شوند.
به گفته رییس سازمان شیلات ایران؛ ظرفیت تولید در این طرح سالانه پنج هزار و ۸۰۰ تُن انواع جلبک دریایی از نوع ماکرو و میکرو است.

این طرح در ۵۰ کیلومتری نوار ساحلی چابهار به بریس واقع شده است.

رییس سازمان شیلات ایران همچنین از اسکله‌های صیادی کنارک، چابهار و دشتیاری بازدید و از نزدیک موانع و مشکلات صیادان را مورد بررسی قرار داد.

جمعی از مسوولان حوزه آب، کشاورزی و منابع طبیعی کشور به همراه رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برای بررسی و رفع مسائل و مشکلات بخش‌های مرتبط امروز به جنوب سیستان و بلوچستان و حوزه سواحل مکُران سفر کردند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارایه تسهیلات به مزارع پرورش ماهی مجتمع شهید احمدیان خرمشهر

ج اردیبهشت 23 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس/خوزستان تفاهم‌ نامه مابین اداره کل شیلات خوزستان، بنیاد علوی شهرستان خرمشهر و شرکت تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان مهر اروند منعقد شد. امروز، ۲۳ اردیبهشت ماه تفاهم‌ نامه ای سه جانبه میان اداره کل شیلات خوزستان، بنیاد علوی شهرستان خرمشهر و شرکت تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان […]

همچنین بخوانید: