تردد شناورها در جزیره کیش ممنوع شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ایرنا، اداره بنادر و دریانوردی کیش روز پنجشنبه در اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به وزش باد نسبتا شدید شمالغربی، وجود تندبادهای ناگهانی، افزایش ارتفاع موج، تلاطم دریا، گرد و غبار و کاش دید افقی، تردد تمام شناورهای مسافری،خودرو بر، تفریحی، گردشگری، اکواریومی، شیادی، قایق های سبک از ساعت ۱۸ امروز ۲۹ اردیبهشت ممنوع است.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به ناپایداری های دریایی تغییرات احتمالی اطلاع رسانی خواهد سد.
طبق اعلام هواشناسی هرمزگان: در ساعات بعد ازظهر و شب در جزایر کیش و لاوان وزش باد نسبتا شدید شمال غربی سبب مواج شدن خلیج فارس خواهد شد، سرعت باد در غرب جزیره ی لاوان تا نزدیک به ۴۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج تا ۱۵۰ سانتی متر خواهد رسید.

وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی، در جزایر کیش و لاوان  تا اوایل هفته ی آینده تداوم خواهد داشت و بنابراین توصیه می شود، ضمن خودداری از تردد شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی در این نواحی، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و کشتی های تجاری  صورت پذیرد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

نمایشگاه های «دام، طیور» و «شیلات و آبزیان»

پ اردیبهشت 29 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه شیراز- ایرنا- شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته و سومین نمایشگاه شیلات و آبزیان شامگاه چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) با حضور جمعی از مسولان استانی و کشوری و هیات های تجاری و مقامات اقتصادی از قطر، عمان، عراق و اقلیم کردستان در شیراز افتتاح شد. […]