سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقهسلطان عمان با صدور فرمانی توافقنامه همکاری دریایی با ایران را که در سال 2020 به امضا رسیده بود، تایید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هیثم بن طارق، سلطان عمان فرمانی را مبنی بر تایید توافقنامه همکاری با ایران در زمینه حمل‌ونقل دریایی که در سال 2020 میان دو کشور به امضا رسیده بود، صادر کرد.

ایران و عمان در فوریه 2020 توافقنامه‌ای را برای توسعه همکاری‌ها در بخش‌های حمل‌ونقل کالا، تجارت دریایی و استفاده متبادل از بندرهای دو کشور، علاوه بر همکاری تجاری دوجانبه در آب‌های آزاد امضا کرده بودند.

فرمان سلطان عمان برای اجرایی شدن این توافقنامه پس از گفت‌وگوهای مقامات دو کشور در مسقط برای فعال کردن همکاری‌های دریایی صادر شد، این در حالی است که دو کشور بر ضرورت تقویت همکاری در بخش حمل‌ونقل و ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی نیز تاکید دارند.

ایران و عمان همچنین توافق کردند تا کمیته مشترکی برای توسعه حمل‌ونقل دریایی بین دو طرف شکل بگیرد.

دو طرف بر پیگیری توافقنامه‌های امضا شده بین دو کشور و قرار گرفتن آن در دستور کار دیدار ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و سلطان عمان که قرار است طی روزهای آینده در مسقط برگزار شود، تایید کردند.

روز دوشنبه هم هیئتی ایرانی متشکل از نمایندگان 30 شرکت بخش خصوصی و نمایندگان سازمان بنادر برای بررسی تقویت همکاری‌های بین دو کشور به عمان سفر کردند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تردد شناورها در جزیره کیش ممنوع شد

پ اردیبهشت 29 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش ایرنا، اداره بنادر و دریانوردی کیش روز پنجشنبه در اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به وزش باد نسبتا شدید شمالغربی، وجود تندبادهای ناگهانی، افزایش ارتفاع موج، تلاطم دریا، گرد و غبار و کاش دید افقی، تردد تمام شناورهای مسافری،خودرو بر، تفریحی، گردشگری، اکواریومی، شیادی، […]