بهره برداری از ۲ پست اسکله انتقال فرآورده های فله مایع در بندر انزلی در ارتباط تصویری رئیس جمهور

زمان مطالعه: 2 دقیقهبا حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور ، ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع با اشتغالزایی ۹۰ نفر در مجتمع بندری انزلی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در حاشیه مراسم افتتاح این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دستورات دولت مردمی استفاده از زیرساخت‌های بنادر انزلی در ترانزیت کالا بود که با اقداماتی که در سال‌های اخیر در بخش حمل و نقل همه کالاها انجام گرفت و زیرساخت ‌های خوبی در مجتمع بندری انزلی ایجاد شد.

 

حمیدرضا آبایی با اشاره به اینکه در حمل فله مایع بندر انزلی جایگاه خوبی در ترانزیت مواد سوختی دارد، افزود: با توجه به اقدامات انجام شده شاهد افتتاح ۲ پست اسکله دلفین در بندر انزلی هستیم.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه برای این اسکله‌ها که مواد سوختی و فله مایع را ترانزیت می‌کنند ۴۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از خط لوله این ۲ پست اسکله ، مواد سوختی و فله مایع به مخازن خارج از شهر انزلی انتقال می‌یابد.

 

آبایی افزود: این کار با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی انجام شده است.

 

به گفته وی، طول این خط لوله ۷.۵ کیلومتر است و اسکله‌های دلفین بندر انزلی را به مخازن سوختی و روغنی انتقال می‌دهد و به این ترتیب شرایطی در بندر انزلی فراهم می‌شود که مواد سوختی و خطرناک که وارد مجتمع بندری انزلی می شوند مستقیما به خارج از محدوده شهری انتقال یابند.

 

آبایی با بیان اینکه پیش از این اتصال به مخازن، مواد سوختی و فله مایع از مجتمع بندری و در محدوده شهر انزلی به صورت حمل یکسره انجام می‌شد که با خطراتی نیز همراه بود، تصریح کرد: با استفاده از خط لوله‌ای که با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی انجام شد کشتی پس از پهلودهی به اسکله‌های دلفین مستقیماً به خطوط لوله انتقال و از آنجا به مخازن وصل می‌شوند.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اعلام اینکه با بهره برداری این ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع موجب اشتغالزایی ۹۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم می شود، عنوان داشت: از این مخازن می‌توان برای مواد فله مایع روغنی و سوختی استفاده کرد و امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها شرایطی فراهم شود که انزلی به جایگاه اصلی خود در ترانزیت مواد نفتی که از سال‌های قبل در دریای خزر متوقف شده بود برسد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد

پ اردیبهشت 29 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه سلطان عمان با صدور فرمانی توافقنامه همکاری دریایی با ایران را که در سال 2020 به امضا رسیده بود، تایید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هیثم بن طارق، سلطان عمان فرمانی را مبنی بر تایید توافقنامه همکاری با ایران در […]
سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد