ممنوعیت ۴۵ روزه صید ماهی حلواسفید در آب‌های خوزستان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات خوزستان از آغاز ممنوعیت صید ماهی حلواسفید از فردا یکم خرداد ۱۴۰۱به مدت ۴۵ روز خبر داد.

علی دانش مهر در گفت و گو با مرین‌پرس اظهار کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و مصوبه کمیته مدیریت صید شیلات استان به منظور کمک به بهسازی ذخایر ماهی حلوا سفید در فصل تخم ریزی این گونه، صدور مجوز صید این ماهی از تاریخ یکشنبه ( یکم خرداد ۱۴۰۱) در صیدگاه‌های استان‌های خوزستان و بوشهر ممنوع است.

وی افزود: هرگونه صید، حمل و جابجایی این ماهی و ادوات صید آن از تاریخ ۱۱خردادماه تا ۲۳ تیرماه امسال ممنوع اعلام می شود و همچنین عملیات صید این گونه آبزی با هرگونه ابزار و ادوات صید تخلف محسوب شده و یگان حفاظت منابع آبزیان با متخلفان برخورد می کند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات خوزستان یادآور شد: این ممنوعیت به دلیل آغاز فصل تخم ریزی و جلوگیری از وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به این گونه ماهی و حفظ ذخایر آبزیان و تداوم اشتغال پایدار جامعه صیادی اعلام شده است.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

غفلت از نانو؛ ضایعات ۳۰ درصدی کشاورزی و هدررفت ۲۰ میلیارد مکعب آب

ش اردیبهشت 31 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، آب به عنوان حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین عنصر زندگی بشر همواره مورد توجه انسان بوده است و از طرفی به دلیل محدود بودن منابع آن، جوامع انسانی به دنبال راهکارهایی جهت استفاده صحیح و ذخیره هرچه بیشتر این ماده […]
غفلت از نانو؛ ضایعات ۳۰ درصدی کشاورزی و هدررفت ۲۰ میلیارد مکعب آب