صید ماهی حلواسفید در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس ممنوع شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شیلات خوزستان علی دانش مهرافزود:با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و مصوبه کمیته مدیریت صید شیلات استان ، به منظور کمک به بهسازی ذخایر ماهی حلوا سفید در فصل تخم ریزی این گونه، صدور مجوز صید از امروز (یکشنبه) ممنوع خواهد بود.

وی اظهارداشت:هرگونه صید، حمل ، جابه جایی ادوات صید این نوع گونه آبزیان تا ۲۳ تیرماه ممنوع خواهد بود و عملیات صید این گونه آبزی با هرگونه ابزار و ادوات صید تخلف محسوب شده و یگان حفاظت منابع آبزیان با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات خوزستان افزود:این ممنوعیت به دلیل آغاز فصل تخم ریزی و جلوگیری از وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به این گونه ماهی و حفظ ذخایر آبزیان و تداوم اشتغال پایدار جامعه صیادی خواهد بود.

در دهه‌های اخیر به علت فشار بیش از حد به منابع و ذخایر آبزیان دریایی در صیدگاه‌های خلیج فارس ، بسیاری از گونه های باارزش ماهیان دریایی از جمله حلوا سفید ، زبیدی و صبور در معرض انقراض قطعی قرار گرفته‌اند.

سنگینی ناوگان صید و صیادی ، ورود شناورهای خارجی به محدوده صیدگاه‌های داخلی ، صید در زمان ممنوعیت ، فعالیت شناورهای صیادی فاقد پروانه ، قاچاق صید و استفاده از روش های غیرقانونی و مخرب صید همچون “ترال” از چالش های صید و صیادی در خوزستان است.

صیادان خوزستانی سال گذشته حدود ۵۰هزار تن ماهی و میگو در صیدگاه‌ های شمال غرب خلیج فارس صید کردند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پشت گرمی نفت روسیه به مشتریان چینی

ی خرداد 1 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه چین بی سر و صدا خرید نفت از روسیه را با قیمت ارزان‌تر افزایش داده و جای خالی خریداران غربی که در واکنش به جنگ در اوکراین، همکاری تجاری با مسکو را قطع کرده اند را پر کرده است. به گزارش رویترز، این اقدام چین یک […]
پشت گرمی نفت روسیه به مشتریان چینی