نصب کد شناسایی علایم کمک ناوبری بندر چابهار

زمان مطالعه: 1 دقیقهمعاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نصب کد شناسایی (identification Code) بر روی کلیه علایم کمک ناوبری آبراهها و کانالهای دسترسی بندر چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیداحمد هاشمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای یکسان سازی شناسایی علایم کمک ناوبری مستقر در آبهای کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد و جهت پیگیری سابقه علامت، مفقود شدن و کاربرد در نرم افزار سیستم جامع دریایی مطابق قوانین بین المللی چراغهای دریایی (IALA) طراحی شده است که نشان دهنده نوع علایم (بویه)، متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی و شماره سریال آن نشان دهنده حوزه تحت پوشش بندر چابهار از کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  

هاشمی اضافه کرد: در جهت فرهنگ سازی، ارتقاء ایمنی دریانوردی و لزوم حفظ علایم، شماره تلفن های 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) و مرکز کنترل دریایی (VTS) که به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به دریانوردان و صیادان می باشند بر روی این پلاک ها درج شده است. 

 

وی گفت: این امر باعث می شود دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطراری، خاموشی های احتمالی علایم و … با شماره های نصب شده روی پلاک ها تماس برقرار نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس

ج خرداد 6 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقهبه گزارش مرین‌پرس، روابط عمومی کل سپاه از توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی به دلیل ارتکاب تخلف در امروز (جمعه) در خلیج فارس خبر داد. روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه امروز (جمعه) ۲ فروند نفتکش یونانی را به […]