صنایع فرآوری محصولات شیلات و خرما در استان بوشهر تقویت شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر یکشنبه در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه کشاورزی دارای ظرفیت‌های بسیار بزرگی است که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

وی به نقش مهم بخش کشاورزی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: کشاورزی یک منظومه در عرصه تولید و پیشرفت است که در عرصه امنیت غذایی دارای نقش مهم و ویژه‌ای است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت و ضرورت طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی و فرآوری محصولات بیان کرد: بی‌توجهی به عرصه محصولات کشاورزی ضمن اینکه مقاومت را دچار مشکل می‌کند، اقتصاد را دچار چالش و مشکل می‌کند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در صنایع فرآوری محصولات شیلات ضعیف است خاطر نشان کرد: باید به سمت توسعه صنایع فرآوری آبزیان گام برداشت چراکه مزیت‌های فراوانی در عرصه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و صادرات دارد.

لزوم ایجاد مجتمع بزرگ صنعتی خرما

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر توجه به ایجاد شهرک و مجتمع بزرگ شیلات در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: ایجاد شهرک و مجتمع بزرگ صنعتی خرما در دشتستان در اولویت قرار گرفته شود.

امام جمعه بوشهر وجود ۹۳۶ کیلومتر مرز دریایی خلیج‌فارس در استان بوشهر را یک ظرفیت مهم دانست و افزود: باید با استفاده از روش‌های نوین دانش‌بنیان و ایده‌های جدید از پرورش آبزیان استفاده کرد.

صفایی بوشهری گرانی محصولات آبزیان در استان را از گلایه مهم مردم استان دانست و خاطر نشان کرد: قیمت محصولات آبزیان در استان بوشهر گران‌تر از دیگر نقاط کشور است که در این راستا راه‌اندازی بازارچه و تعاونی عرضه محصولات آبزیان در استان ضروری است.

وی با بیان اینکه یکی از بحران‌های حوزه کشاورزی تأمین آب است تصریح کرد: استان بوشهر همواره دچار مشکل کم‌آبی بوده که توجه به طرح‌های مختلف سازگار با کم آبی و گیاهان شورپسند یک ضرورت است.

صفایی بوشهری با تأکید بر توجه به صنایع فرآوری محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه شیلات و آبزیان از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت در توسعه طرح‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی استفاده حداکثری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز حوزه کشاورزی استان تصریح کرد: باید این سند به‌روز رسانی و اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر، از تصویب سند اقتصاد دانش‌بنیان ۵۰ ساله استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: استان بوشهر در تهیه این سند در کشور الگو است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پیش بینی تولید ۱۰ هزار تن ماهی در استان ایلام

ی خرداد 22 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه رضا سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان ایلام با دارا بودن ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی یکی از قطب‌های پرورش ماهی در بین استان‌های غیرساحلی کشور محسوب می‌شود. وی افزود: ماهی تولید شده در استان ایلام اعم از ماهی گرمابی و سردابی هستند که […]