آغاز صید کیلکاماهیان گیلان از امروز/ رشد ۸ درصدی صید در سال گذشته

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/گیلان سرپرست شیلات گیلان، از آغاز صید کیلکاماهیان خزر از امروز خبر داد و گفت: استان گیلان دارای ۳۰ فروند شناور صیادی کیلکاگیر با حدود ۲۴۰ نفر صیاد می باشد.

حمیدرضا تقی نصیری در گفت وگو با مرین‌پرس، از آغاز صید کیلکا خبر داد و اظهار کرد: صید کیلکا در گیلان بعد از حدود سه ماه تعطیلی از امروز آغاز می‌شود.

وی افزود: همه ساله صیادان گیلانی به دلیل حفاظت از ماهیان مولد در فصل تخم ریزی سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد صید کیلکاماهیان را تعطیل می‌کنند.

سرپرست شیلات گیلان با بیان اینکه در صورت مساعد بودن شرایط جوی پیش بینی می شود صید کیلکا تا پایان سال به بیش از ۶۰۰۰ تن برسد، تصریح کرد: آنچوی، چشم درشت و معمولی سه گونه ماهی کیلکای دریای خزر است.

تقی نصیری، بیشترین میزان صید ماهی کیلکا را در فصول گرم سال دانست و عنوان کرد: استان گیلان دارای ۳۰ فروند شناور صیادی کیلکاگیر با حدود ۲۴۰ نفر صیاد می باشد.

وی با بیان اینکه کیلکاماهیان با استفاده از تورهای قیفی شکل مجهز به نور صید می شوند، گفت: سال گذشته صید کیلکاماهیان از ۲۰ خرداد آغاز شد و صیادان کیلکاگیر موفق شدند تا پایان اسفند ۶۰۰۷ تن کیلکا صید کنند که نسبت به مدت مشابه سال قبل تر هشت درصد افزایش داشته است.

سرپرست شیلات گیلان ارزش فروش ناخالص کیلکاماهیان صید شده را ۳۶۴ میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: از این مقدار صید ۵۸۱۲ تن به مصرف پودری و ۱۹۵ تن به مصرف انسانی رسیده است.

وی کاهش شناورهای صید کیلکا را مهمترین راهکار شیلات در چند سال گذشته برای جلوگیری از کاهش ذخایر این گونه ماهیان دریای خزر دانست.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

شرکت بیش از ۵۰۰ دریانورد در آزمون های دریانوردی غرب هرمزگان

چ تیر 1 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ،”قاسم عسکری نسب اظهارداشت: با فعال شدن مرکز آزمون‌های دریانوردی در سال ۱۴۰۰ در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان این مرکز پذیرای بیش از ۹۰۰ دریانورد آقا و خانم بوده است. وی ادامه داد: در راستای تاکید سازمان […]
شرکت بیش از ۵۰۰ دریانورد در آزمون های دریانوردی غرب هرمزگان