فعالان حوزه شیلات کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات دریافت می کنند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

حمزه جانبازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۰ نفر از فعالان صنعت شیلات کهگیلویه و بویراحمد به منظور دریافت تسهیلات به بانک های عامل برای تامین سرمایه در گردش معرفی شده اند و برای ۱۰ سرمایه گذار دیگر فعال حوزه شیلات تشکیل پرونده شده است.

وی بیان کرد: به هر یک از پرونده های مذکور براساس ظرفیت تولید مزارع تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

جانبازی تصریح کرد: میزان تسهیلات پیش بینی شده برای تامین سرمایه در گردش مزارع پرورش ماهی ۵۵ میلیون تومان به ازای هر یک تن است.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از پیش بینی پرداخت تسهیلات بانکی ۶۰۰ میلیون تومانی برای تامین مزارع پرورش ماهی بیش از ۲۰ تنی در استان خبر داد.

جانبازی تاکید کرد: این تسهیلات بانکی با سود ۱۱ درصد جزو بسته جدید حمایتی دولت سیزدهم برای حمایت از صنعت شیلات است.

وی عنوان کرد: متقاضیان این تسهیلات می توانند برای نام نویسی به سامانه بازرگام مراجعه کنند.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۵۹ مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت ۱۹ هزار و۵۰۰ تن در استان وجود دارد.

کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب‌های تولید ماهی قزل آلا در کشور بشمار می رود و ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را تأمین می‌کند.

این استان با دارا بودن حدود ۱۰ درصد منابع آبی و ۱۱ و نیم میلیارد مترمکعب روان آب، ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را در خود جای داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟

پ تیر 2 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان از نظر بزرگی ناوگان کشتیرانی را ۲۲ اعلام کرد و سه کشور عضو گروه هفت را در رده پایین‌تری نسبت به ایران از این نظر قرار داد. به گزارش تین نیوز به نقل […]