دستاوردهای کشاورزی استان قزوین در ایران و خاورمیانه بی‌نظیر است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سید حسین حسینی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از ۴۴ کشاورز نمونه استانی و ملی افزود: استان قزوین امروز در حوزه ماهیان زینتی به رتبه سوم کشوری دست یافته است.
وی اضافه کرد: سالانه ۲۹۱ میلیون قطعه صادرات در حوزه ماهیان زینتی اتفاق می‌افتد که سهم استان قزوین ۳۵ میلیون قطعه بوده و جایگاه بسیار خوبی به دست آورده است. 
حسینی تاکید کرد: زنجیره ارزش افزوده بخش شیلات در استان قزوین نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است و باعث شده تا حجم عظیمی از نمونه‌های بخش کشاورزی در این استان وجود داشته باشد. 
رئیس سازمان شیلات گفت : با یک مدیریت علمی و دانش افزایی می‌توان توان اقتصادی کشور را افزایش داد که خوشبختانه این مهم در استان قزوین باید به انتقال دانش بیت نسلی اقدام کند. 
معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآورشد: در آینده اقتدار کشورها بر اساس میزان تولید غذا و آب شیرین محاسبه می‌شود و ما نیز باید در این مسیر با قوت اقدامات و دستاوردهای خوبی رقم بزنیم.

در این مراسم ۱۰ تولیدکننده برتر ملی و ۳۴ تولیدکننده برتر استان قزوین در حوزه‌های مختلف زراعت، باغبانی، دام و طیور  و آب و خاک تجلیل شد.
تولیدکنندگان برتر ملی در استان قزوین در حوزه‌های پرواربندی گوساله، نهال باغی و باغ مادری، سیستم موضعی زیرسطحی، گلخانه گل و گیاهان زینتی، کلزا، انگور، ذرت علوفه‌ای،  تولید یونجه ، آبیاری کم فشار، مشارکت در احداث و بهسازی سازه ها  فعالیت داشتند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استاندار قزوین : طرح بازار آب در قزوین اجرایی می شود

پ تیر 2 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مهدی اعلایی روز پنجشنبه در سی و ششمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های بخش کشاورزی استان قزوین که با حضور معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، افزود: این استان در بخش کشاورزی […]