جایگاه سوم قزوین در صادرات ماهی‌های زینتی به خارج از کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین حسینی در مراسم آئین تجلیل از نمونه‌های ملی و استانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین که پیش از ظهر پنجشنبه در سالن اجتماعات جهادکشاورزی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: امام خمینی (ره) در سال ۵۸ همه ما را با واژه جهاد آشنا کرد و با توجه به اینکه این کلمه ریشه در دین و اسلام داشت به تعبیر انقلاب تکیه بر اعتقادات که این کلمه مقدس بخشی از آن است سبب موفقیت ما خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی کشور بیان کرد: زمانی که این کلمه در کنار عنوان هر سازمانی قرار گرفت توانست برکات فراوانی ایجاد کند.

وی افزود: کلمه جهاد در حوزه‌های مختلف جنگ تحمیلی در برابر حمله ناجوانمردانه و سازندگی سبب رقم خوردن نتایج پربرکت شد و لازم است در شرایط کنونی با قرار گرفتن در کنار کشاورزی سبب بروز اتفاقات بزرگ شود.

این مسئول ابراز کرد: در حال حاضر مدل جنگ تغییر کرده است و تحریم‌های مختلفی در برابر کشوری که به دنبال استقلال و خودکفایی است اعمال شده‌است و حالا که ما در مسئله تأمین و امنیت غذا قرار داریم لازم است در این حوزه به جهاد پرداخته و از بیل و کلنگ به عنوان اسلحه جهادی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جهاد سابقه تاریخی ما از زمان پیامبر (ص) است و لازم است این امر در ما پرورش پیدا کند ادامه داد: برای کم‌اثر یا بی‌اثرکردن ترحیم‌ها لازم است بتوانیم روی پای خود بایستیم.

رئیس سازمان شیلات کشور ابراز کرد: پتانسیل استان قزوین در حوزه‌های مختلف مطالعاتی، تجربی، صنعتی و دانش بنیان است و زمانی که ما بخواهیم در حوزه‌های مطرح شده در سطح کشور حرفی به میان بیاوریم از سابقه و تجارب قزوین و دشت آن یاد می‌کنیم که برخی از این مسائل در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است.

وی تاکید کرد: سالانه ۲۹۱ میلیون ماهیان زینتی صادر می‌شود که سهم استان قزوین از این تعداد ۳۵ میلیون قطعه است که با توجه به این میزان رتبه سوم کشوری در حوزه ماهی‌های زینتی را به خود اختصاص داده است.

این مسئول با بیان اینکه زنجیره ارزش افزوده بخش شیلات در استان قزوین نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است مطرح کرد: در آینده اقتدار کشورها پس از امنیت نظامی بر اساس میزان تولید غذا و آب شیرین محاسبه می‌شود که در این میان حرکت کشور به دانش بنیان شدن و انتقال تجارب و دانش کشاورزی به نسل آینده بسیار حائز اهمیت است و لازم است در این بین الویت و فرصت‌شناسی در دستور کار قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: مدیریت علمی و دانش افزایی می‌تواند توان اقتصادی کشور را افزایش دهد که خوشبختانه این مهم در استان قزوین تا حدودی موفق بوده اما لازم است این موارد ترویج یافته و با توزیع دانش، بسترسازی مناسب، دانش پروری و تکیه بر روحیه جهادی در این مسیر گام برداشت و در مقابل تحریم‌های ظالمانه به مقابله پرداخت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تولید کنندگان حوزه شیلات استان تسهیلات دریافت می کنند

پ تیر 2 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، حمزه جانبازی بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این راستا ۲۰ نفر از فعالان صنعت شیلات به منظور دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل برای تأمین سرمایه در گردش معرفی شده اند. وی با بیان اینکه متقاضیان این تسهیلات برای نام […]

همچنین بخوانید: