نیروهای بومی در طرح‌های پرورش میگوی استان بوشهر بکارگیری شوند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده صبح پنج شنبه در این آئین بهره‌برداری ۱۵۰ هکتار از اراضی پرورش میگوی رودشور بندر ریگ شهرستان گناوه اظهار داشت: باید تدبیری بیندیشیم که مردم این منطقه در طرح‌های پرورش میگو ذینفع باشند تا در بحث اشتغال و معیشت جامعه پیرامونی تأثیرگذار باشد.

استاندار بوشهر افزود: باید در بحث اشتغال پایدار و ماندگار بیش از پیش همت کنیم تا جوانان بومی منطقه با فراغ بال فعالیت کرده و درآمد پایدار داشته باشند.

وی با تقدیر از مدیران سابق که این طرح را پایه‌گذاری کردند یادآور شد: اگر چه امروز این پروژه را افتتاح کردیم ولی لازم است از تمام کسانی که از ابتدای طرح کمک کردند و پای کار بودند، تشکر کنیم.

محمدی‌زاده ابراز داشت: شهرک شیلاتی رود شور ۳ هزار و ۵۲۰ هکتار وسعت دارد و بزرگترین شهرک شیلاتی کشور به شمار می‌رود که امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و تأمین اعتبار شاهد بهره‌برداری از تمام مزارع پرورش میگوی رود شور باشیم.

در این آئین با حضور استاندار بوشهر، ۱۵۰ هکتار از اراضی پرورش میگوی رود شور بندر ریگ شهرستان گناوه به عنوان بزرگترین شهرک شیلاتی کشور به بهره‌برداری رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دستاوردهای کشاورزی استان قزوین در ایران و خاورمیانه بی‌نظیر است

پ تیر 2 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سید حسین حسینی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از ۴۴ کشاورز نمونه استانی و ملی افزود: استان قزوین امروز در حوزه ماهیان زینتی به رتبه سوم کشوری دست یافته است.وی اضافه کرد: سالانه ۲۹۱ میلیون قطعه صادرات در حوزه ماهیان زینتی اتفاق […]