کشتی توقیف شده ایران در یونان آزاد شد/ حرکت شناور ایرانی برای دریافت محموله نفتی/ دریانوردان ایرانی با وجود مخاطرات متعدد با شجاعت به فعالیت خود ادامه داده اند/ کشور به ۵ هزار نیروی افسر دریایی نیاز دارد

زمان مطالعه: 2 دقیقهمعاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه کشتی توقیف شده ایران در یونان آزاد شد، گفت: دریانوردان ایرانی با وجود تحریم‌ها و مخاطرات متعدد با شجاعت و رشادت به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌ دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در مراسم روز جهانی دریانورد، با بیان اینکه دریانوردان ایرانی طی سال‌های گذشته با وجود تحریم‌ها و مخاطرات متعدد با شجاعت و رشادت به فعالیت خود ادامه داده‌اند، تصریح کرد: کشور به ۵ هزار نیروی افسر در بخش کشتیرانی نیاز دارد لذا با توسعه بخش آموزش می‌بایست برای رفع این نیاز اقدام کرد.

وی درباره آموزش دریانوردان اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌های دریایی کشور از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‌شود، دریانورد باید برای زمان بازگشت به خشکی مدرکی تحصیلی برای تداوم فعالیت خود در بخش‌های مربوطه در اختیار داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از فرماندهان نیروهای دریایی سپاه و ارتش خواست که از ظرفیت‌های آموزشی این دو نیرو برای تربیت دریانورد استفاده شود.

ساخت و خرید 150 فروند شناور

وی با اشاره به نوسازی و توسعه ناوگان دریایی، افزود: در حال حاضر در جهت توسعه و نوسازی ناوگان به ساخت و خرید 150 فروند شناور در سال نیاز داریم تا تجارت دریایی کشور پویا باقی بماند همچنین کشتیرانی ملی یکی از ابزارها و مولفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است که ضرورت دارد، نسبت به توسعه آن اقدام کرد.

صفایی با اشاره به بازیابی کریدور شمال-جنوب با توجه به نیاز روسیه، گفت: در این راستا در دریای خزر باید ناوگان در بخش‌های مختلف به ویژه کشتی‌های رو-رو افزایش ظرفیت پیدا کند.

نیروهای نظامی دریایی کشور، امنیت شناورها را تامین می کنند

وی با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط یونان، اظهار کرد: کشتی ایرانی توقیف شده در یونان در حال حرکت به سمت کشتی خارجی برای دریافت محموله نفتی خود به صورت کشتی به کشتی است.

صفایی با اشاره به آغاز دزدی‌های دریایی طی سال‌های اخیر به حضور اقتدار آمیز نیروهای دریایی سپاه و ارتش در جهت رفع این مساله اشاره کرد و گفت: هم اکنون نیروهای نظامی دریایی کشور امنیت تمام شناورهای داخلی و خارجی را تامین می‌کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

نیروی دریایی ارتش با کج‌خلقی دریایی مقابله می‌کند

د تیر 6 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس مراسم بزرگداشت روز دریانوردی در حالی برگزار شد که مسئولان بلند پایه حوزه دریایی ارتش، سپاه، سازمان بنادر، وزارت راه، انجمن های صنفی، اتحادیه کشتیرانی ، وزارت تعاون و رفاه اجتماعی و شیلات کشور در آن حضور داشتند. به گزارش خبرنگار مرین‌پرس ، سردار علیرضا […]