افزایش 56 درصدی واردات کالا به بندر خرمشهر/ رشد 79 درصدی ترانزیت خودرو از بندر خرمشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقهطی سه ماه ابتدای سال جاری، واردات کالا به بندر خرمشهر ۵۶ درصد و ترانزیت خودرو از این بندر ۷۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، طی سه ماهه نخست سال جاری، تخلیه کالا در بندر خرمشهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 58 درصدی برخوردار بوده است، همچنین از ابتدای سال جاری عملیات تخلیه کالاهای کانتینری رشد 14 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

بندر خرمشهر در حال حاضر مناسب ترین گزینه برای ترانزیت کالا به کشور عراق به شمار می رود و طی3 ماهه امسال ترانزیت خودرو از طریق بندر خرمشهر  نسبت به مدت مشابه سال گذشته 79 درصد افزایش داشته است.

در این مدت بیش از 278 فروند شناور غیرکانتینری بالای هزار و  زیر هزار تن به بندر خرمشهر تردد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 7درصدی را نشان می دهد.

بندرخرمشهر با برخورداری از۲۰ پست اسکله،۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را دارد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بن‌بست در برنامه‌های کربن زدایی بنادر انگلیس

چ تیر 8 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس؛ چندی پیش انجمن‌های تجاری بخش دریایی، انجمن بنادر بریتانیا، گروه بنادر بزرگ بریتانیا طی فراخوانی در زمینۀ تقویت زیر‌ساخت‌های شبکه انرژی بنادر به همه بنادر اعلام کردند نسبت به نیاز‌سنجی دسترسی به برنامه‌های کربن زدایی اطلاعات خود را منتشر کنند که در این […]

همچنین بخوانید: