ابلاغ مصوبه ضوابط بهره‌مندی از برق تجدیدپذیر نیروگاه‌های صنایع

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزیر نیرو مصوبه ضوابط بهره‌مندی از برق تجدیدپذیر نیروگاه‌های احداث شده توسط صنایع به‌صورت خود تامین را ابلاغ کرد.

به گزارش «مرین‌پرس» علی‌اکبر محرابیان در راستای تسریع در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود به منظور کمک به حذف مشکلات ناشی از کمبود تولید برق در ساعات اوج مصرف، ضوابط بهره‌مندی از برق تجدیدپذیر نیروگاه‌های احداث شده توسط صنایع و سرمایه گذاران به‌صورت خودتامین را به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) ابلاغ کرد.

بنا بر این مصوبه، ساتبا موظف است برای صنایع متقاضی که مایل به تامین تمام یا بخشی از برق مورد نیاز خود از طریق احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک می‌باشند، پروانه احداث صادر کند.

این مصوبه اضافه می‌کند، ساتبا با همکاری توانیر نسبت به تنظیم قرارداد موضوع این مصوبه به صورت سه جانبه مابین ساتبا، توانیر و متقاضی احداث نیروگاه اقدام می‌کند. همچنین نظارت بر حسن اجرای این مصوبه، تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی مربوطه به ساتبا محول شده است.

بنابر مصوبه ابلاغی محرابیان، توانیر موظف است طرح‌های اتصال به شبکه مربوطه را ظرف مدت یک هفته بررسی و ضمن تایید با ارائه نقطه نظرات اصلاحی در اخذ مجوز اتصال به شبکه برای نیروگاه‌های دارای پروانه احداث از ساتبا مساعی لازم را بعمل آورد.

در این ابلاغ، توانیر موظف به انجام تمامی تمهیدات لازم به‌منظور ترانزیت و تحویل برق هموار به مشترکان در نقطه مصرف بر اساس تولید نیروگاه است.

بر این اساس، صنایع می‌توانند جهت تامین بخشی از انرژی برق موردنیاز خود نسبت به احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر اقدام کنند و معادل انرژی غیر یکنواخت تولید شده توسط این نیروگاه‌ها، انرژی یکنواخت از طریق شبکه سراسری برق دریافت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اهدای نیم تن برنج به مناطق زلزله زده بندرلنگه از سوی کارکنان بنادر غرب هرمزگان

د تیر 13 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه نیم تن برنج از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی و شرکت های مستقر در بندر شهید رجایی به مناطق زلزله زده در بندرلنگه ارسال شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با پیگیری و مشارکت کارکنان واحد دریایی اداره […]
اهدای ،مناطق زلزله زده، بنادر غرب هرمزگان،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: