امضا قرارداد ساخت دو کشتی رو – رو توسط صدرا به سفارش کشتیرانی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قرارداد ساخت دو کشتی رو – رو توسط شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) به سفارش کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امضا شد.

به گزارش مرین‌پرس، عبدالرضا محبی معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که ششم تیر ماه برگزار شد با اشاره به اینکه دو کشتی رو -رویی که توسط صدرا ساخته می شود مجهز به تجهیزات مدرنی است که در منطقه وجود ندارد، گفت: طول این کشتی ها ۱۴۰ متر است که حداکثر طول برای کشتی های قابل تردد در دریای خزر و رود ولگا است.

وی افزود: این شناورهای چندمنظوره برای حمل کانتینر، چوب، خودرو و غیره نیر قابل استفاده هستند. کشتیرانی جمهوری اسلامی برای تکمیل سریع این طرح آماده هر نوع همکاری با شرکت صدرا است و با توجه به توانمندی صدرا حتما این کار به بهترین نحو انجام می شود.

علی زارعی مدیرعامل شرکت صدرا در این مراسم امضای قرارداد اظهار داشت: به عنوان یک ایرانی از مدیران کشتیرانی جمهوری اسلامی که به صنعت داخلی اعتماد کردند، تشکر می کنم. این شرکت در عمل فرامین رهبری در مورد شعار سال ۱۴۰۱ را عملیاتی کرده و در اقدامی ارزشمند قرارداد ساخت شناور داخلی را با استفاده از ظرفیت یک شرکت داخلی منعقد کرده است.

وی افزود: این شناورها به تسهیل بارگیری، حمل و تخلیه بار کمک کرده و ارتباطات ایران با کشورهای همسایه در دریای خزر را راحت تر خواهند کرد. مقام معظم رهبری بارها بر توسعه اقتصاد دریامحور تاکید کرده اند و راهبردی بودن این موضوع خود را در چنین پروژه هایی نشان می دهد.

زارعی تاکید کرد: صدرا به دنبال توسعه اقتصاد دریا محور است و ساخت چنین کشتی هایی برای این شرکت نقطه عطف تلقی می شود. امیدواریم رویکرد کشتیرانی جمهوری اسلامی در حمایت از شرکت های داخلی توسط دیگر مجموعه های داخلی تکرار شود تا برای توسعه کشور گام های موثر برداریم.

گفتنی است، کشتیرانی جمهوری اسلامی در سامانه کدال رقم قرارداد مذکور برای تولید هر فروند شناور رو-رو را ۱۲ میلیون و ۹۸۷ هزار یورو به علاوه ۱۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرده است.  دو کشتی رو – رو که توسط شرکت صدرا برای کشتیرانی جمهوری اسلامی برای استفاده در دریای خزر ساخته می شوند، هر یک ۴۰۰۰ تن ظرفیت حمل بار دارند. این کشتی ها ۱۴۰ متر طول، ۱۶.۸ متر عرض و ۶.۵ متر ارتفاع دارند و با سرعت ۱۰ گره دریایی حرکت می کنند.

این برای اولین بار است که کشتیرانی جمهوری اسلامی به منظور تامین نیاز خود به کشتی های رو – رو با یک شرکت داخلی قرارداد امضا کرده و نیاز خود را از طریق خرید از خارج تامین نمی کند. قرار است این کشتی ها تا سال ۱۴۰۳ توسط صدرا آماده و تحویل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شوند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارگیری نخستین محموله صادراتی مصالح ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر

چ تیر 15 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه نخستین محموله مصالح ساختمانی برای ارسال به قراقستان در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر بارگیری شد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد تقی انزان پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران درباره عملکرد بندر نوشهر در بخش صادرات کالا، گفت: […]
محمد تقی انزان پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: