پهلو گیری کشتی حامل شکر خام در بندر امام خمینی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس ، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این محموله شکر خام پس از انجام تشریفات قانونی و گمرکی برای تصفیه و تبدیل آن به شکر سفید به کارخانه‌های تصفیه قند و شکر در سراسر کشور ارسال خواهد شد.

امید جهان نژادیان افزود: محموله شکر خام وارداتی، بخشی از سفارش شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تامین نیاز داخلی کشور است.

وی ادامه داد: شرکت بازرگانی دولتی ایران متولی واردات و تامین نیاز‌های غلات مورد نیاز کشور شامل گندم، شکر، برنج و روغن خام خوراکی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان خاطر نشان کرد: با پهلوگیری کشتی حامل شکر خام در بندر امام خمینی (ره)، شمار کشتی‌های شکر خام وارداتی به این بندر راهبردی در سال جاری به پنج فروند رسید وبا احتساب محموله این کشتی مجموع واردات شکر خام به این بندر راهبردی از ابتدای امسال تاکنون به ۴۵۷هزار تن رسید.

جهان نژادیان افزود: حدود ۸۵درصد حجم غلات و نهاده‌های دامی و طیور مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) به صورت فله وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: پارسال حدود ۱۳.۷میلیون تن انواع کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد، ولی پیش بینی شده با توجه به خشکسالی شدید و بی سابقه در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ واردات کالا‌های اساسی به خصوص گندم، ذرت و شکر به کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: نیاز سالانه کشور به شکر ۲.۲ میلیون تن است که از این میزان ۱.۵میلیون تن در داخل تولید می‌شود و حدود ۷۰۰هزار تن شکر خام از خارج وارد می‌شود که بخشی از شکر خام (زرد) وارداتی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان و کارخانه‌های قند سراسر کشور به شکر سفید تبدیل می‌شود.

 

بر اساس برنامه چشم انداز کشاورزی سال ۱۴۰۴، حدود ۷۰ درصد تولید شکر مورد نیاز کشور درخوزستان از تولید دو محصول راهبردی نیشکر و چغندرقند تامین خواهد شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آبزی پروری در خراسان شمالی جایگزین برنجکاری شد

ی تیر 20 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مهندس مهدی میرقراچولو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: براساس بررسی ها با روی آوری کشاورزان برنجکار به تولید ماهیان سردآبی در سال جاری میزان تولید  آبزی در این استان بیش از ۲۰۰ تن افزایش یافت که پیش بینی می شود این […]

همچنین بخوانید: