حضور نیروهای بیگانه کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، دریابان «سیف بن ناصر الحربی» فرمانده نیروی دریایی عمان در تهران با دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار و گفتگو کرد و طرفین بر توسعه مناسبات و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف نظامی تاکید کردند.

دریادار تنگسیری در این دیدار، گفت: عمان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس محسوب می‌شود و در میان همسایگان ما از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه روابط بین دو کشور و دو ملت بر اساس اصل برادری و اخوت در سایه قرآن کریم و اسلام عزیز از استحکام خوبی برخوردار است، افزود: ما مسلمانیم و پایبند به اصل اخوت و برادری و در روزهای سخت به کمک هم می‌شتابیم، ما مسلمانیم و برای همه کشورهای همسایه احترام ویژه ای قائلیم ما با هم برادریم و نباید اجازه دهیم رژیمی که متجاوز، کودک کش و فتنه گر است در این منطقه حضور یابد.

وی افزود: انتظار است از همه کشورهای اسلامی منطقه مهم خلیج فارس با تقویت و حفظ وحدت اسلامی و هم افزایی منطقه‌ای، سطح تعاملات و ارتباطات سیاسی، اقتصادی، امنیتی را در بالاترین سطح ارتقا دهند و از نعمت عظیم دریا و منابع غنی آن به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند.

سردار تنگسیری تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد حضور نیروهای بیگانه کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد و بیشتر فضای ناامنی را تقویت می‌کند و معتقدیم کشورهای منطقه خلیج فارس ظرفیت و توان لازم برای حفظ امنیت این منطقه حساس را دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از همه مظلومان عالم به ویژه مردم مظلوم فلسطین، گفت: رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک مسلمانان است و بر اساس ظلم و تجاوز به وجود آمده و تا کنون برای بقای خود از هیچ گونه ظلمی دریغ نمی‌کند البته چون ظلم از بین رفتنی است اینها هم از بین خواهند رفت و ما معتقدیم باز شدن پای این رژیم به منطقه خلیج فارس نتیجه‌ای جز فتنه انگیزی و ایجاد ناامنی چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت و سفر رئیس جمهور آمریکا به کشورهای منطقه، تحریک کننده و برای فتنه انگیزی بیشتر این رژیم مفلوک می‌باشد.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه همکاری نیروی دریایی دو کشور در حوزه دریا همواره رو به جلو و پیشرفت می‌باشد، افزود: برگزاری رزمایش‌های مرکب، امداد و نجات دریایی و تمرین‌های مشترک در زمینه مبارزه با ناامنی، قاچاق کالا، دام، سوخت، مواد مخدر، تروریسم و دزدی دریایی می‌تواند گسترش، عمق و تنوع بیشتری داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه برخورداری نیروهای مسلح از آخرین تجهیزات و امکانات نظامی، ارتباطی و تسلیحاتی نقش مؤثری در تقویت امنیت ملی دارد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با تقویت و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی، توانسته نیازمندی‌های تجهیزات و تسلیحات خود را طراحی و تولید کند و ذکر این نکته بسیار مهم است که توان صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بومی و درون زا می‌باشد.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه قابلیت ساخت، تعمیر و نگه داری انواع شناورهای سبک و سنگین منطبق با تکنولوژی روز را دارد یادآور شد: هم اکنون شناورهای تولیدی این نیرو در آب‌های سرزمینی و بین المللی بدون حمایت و پشتیبانی فنی خارجی مشغول انجام مأموریت‌های محوله می‌باشند.

وی در این دیدار اعلام آمادگی کرد: نیروی دریایی سپاه می‌تواند در صورت نیاز کشور عمان، با انتقال دانش فنی به ویژه در حوزه دریایی به برادران عمانی را از طریق تبادل هیئت و برگزاری دوره‌های آموزشی محقق نماید.

بیگانگان با حضور در منطقه تنها به فکر منافع خودشان هستند

فرمانده نیروی دریایی عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه بیگانگان با حضور در منطقه تنها به فکر منافع خودشان هستند، تأکید کرد: امنیت منطقه در درجه نخست توسط کشورهای منطقه تأمین می‌شود.

دریابان سیف بن ناصر الحربی با اشاره به ثروت‌های موجود در منطقه غرب آسیا گفت: کشورهای زیادی چشم طمع به این منطقه را دارند و تردیدی نیست افزایش سطح همکاری‌ها در راستای تقویت امنیت و ثبات منطقه، چشم طمع بیگانگان را محدود خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی عمان با اشاره به تمرین‌های مشترک دریایی ایران و عمان، افزود: در سایر زمینه‌های تحقق امینت دریایی از جمله انتقال تجارب مشترک و تمرین‌های دریایی آماده همکاری با ایران هستیم.

دریابان سیف بن ناصر الحربی با اشاره به توانمندی جمهوری اسلامی در زمینه‌های دفاعی و به ویژه دریایی، گفت: آنچه ایران در حوزه دستاوردهای دفاعی محقق کرده است، باعث افتخار و عزت هر دو کشور است و امیدواریم بتوانیم از دستاوردهای بومی جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی استفاده نمائیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

۱۲ هزار صیاد استان بوشهر مشکل بیمه دارند

پ تیر 30 , 1401
زمان مطالعه: 4 دقیقه به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالکریم جمیری روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان تعاونی‌های صیادی شهرستان بوشهر افزود:دولت باید مشکلات جامعه صیادی را با دقت بررسی و نسبت به رفع این مشکلات نهایت تلاش را داشته باشد. وی یادآورشد:در حوزه دریا روی و دریا بست باید نظر […]