نقش پررنگ جهاددانشگاهی در توسعه گلستان/ استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه آبزی‌پروری

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/گلستان سرپرست اداره کل شیلات گلستان با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی، گفت: ایمان، علم و کوشش در راه خداوند جوهر جهاددانشگاهی است.

اسماعیل جباری در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس گفت: جهاددانشگاهی به عنوان پلی میان دانشگاه، بخش صنعتی و خدماتی کشور مطرح است و با پیگیری های انجام‌شده از طریق مرکز فناوری و شکوفایی(پارک علم و فناوری) و برگزاری نشست مشترک درصدد استفاده از ظرفیت ارزشمند جهاددانشگاهی در حوزه آبزی پروری هستیم.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می تواند نیازهای حوزه آبزی پروری را با استفاده از دانش روز دنیا احصاء و برطرف کند، افزود: جهاد دانشگاهی با آینده پژوهی، تحصیل و طراحی هوشمندانه می تواند با روش تجاری سازی گام موثری در توسعه کشور بردارد.

سرپرست اداره کل شیلات گلستان با اشاره به نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در توسعه همه جانبه استان گلستان، تصریح کرد: جهاددانشگاهی می تواند با انجام تحقیقات توسعه ای و کاربردی حوزه شیلات در راستای رفع نیازها و چالش های بخش آبزی پروری گام بردارد.

جباری با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی می تواند با ارائه مقالات و کتب معتبر خارجی و داخلی برای اطلاع رسانی حوزه شیلات نقش‌آفرین باشد، خاطرنشان کرد: اجرای دوره های علمی و تخصصی در جهت کمک به آبزی پروران و آشنایی آنها با علم روز از جمله دیگر حوزه هایی است که جهاددانشگاهی می تواند به کمک شیلات بیاید.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد می تواند خدمات فنی ارائه کند، تصریح کرد: جهاددانشگاهی یک نهادعمومی غیردولتی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مقام معظم رهبری نیز بارها به استفاده از توان جوانان جهاددانشگاهی تأکید کردند.

سرپرست اداره کل شیلات گلستان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به جوهر جهاد دانشگاهی اعتقاد قلبی دارند، تأکید کرد: ایمان، علم و کوشش فی سبیل الله جوهر جهاددانشگاهی است.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اختصاص یک میلیارد تومان برای نوسازی اسکله بندرگز

ش مرداد 8 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای بهسازی و افزایش طول اسکله بندرگز اختصاص یافته است.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و ‌دریانوردی، اله یار اسعدی؛ مدیربنادر و دریانوردی گلستان از تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی برای نوسازی اسکله بندرگز […]
اختصاص یک میلیارد تومان برای نوسازی اسکله بندرگز

همچنین بخوانید: