اجرای طرح مطالعاتی بندر پل رونق معیشت اهالی منطقه را به دنبال خواهد داشت/ طرحهای توسعه ای سازمان بنادر به رفاه بیشتر ساحل نشینان منجر شود

زمان مطالعه: 2 دقیقهنماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی بر تحقق مطالبات جامعه محلی در زمان اجرای طرح جامع مطالعاتی سازمان بنادر و دریانوردی و توسعه اشتغال و رونق معیشت ساحل نشینان این منطقه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، احمد مرادی روز جمعه در حاشیه بازدید از بندر پل شهرستان خمیرکه با همراهی مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان صورت گرفت،  اظهارداشت: بندر پل یکی از بنادر قدیمی هرمزگان است و مردم این منطقه از گذشته تا به امروز در حوزه تجارت دریایی نقش فعالی دارند و یکی از اهداف مهم ما در بازدید از این بندر تاریخی نیز بررسی خواسته ها و مشکلات موجود لنجداران این منطقه است. 

 

وی افزود: دغدغه تعاونی لنجداران، شهرداری و شورای شهر بندرپل این است که در کنار مباحث کاپوتاژی و ترددهایی  شناورهای فلزی جایگاهی نیز برای لنج های سنتی  دیده شود .

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:  قرار شد همراستا با طرح مطالعاتی که برای ساماندهی قایق های تفریحی  بندر پل در حال انجام است طرحی جهت ساماندهی لنج های سنتی نیز به آن الحاق و  ظرف مدت دو ماه آینده با یک نگاه مثبت و سازنده عملیاتی شود  .

 

مرادی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی، بندر پل را جزو یکی از بنادر خود در سطح کشور پذیرفته و برای اجرای طرحهای مطالعاتی آن باید تامین اعتبار نماید، اظهارکرد: تصمیم گیری بر روی طرح‌های بلندمدت با محوریت اقتصاد دریامحور و موانع قانونی آن ها باید از سوی منطقه آزاد قشم، استانداری، سازمان بنادر و دریانوردی و مجمع نمایندگان حوزه مرکزی استان طی یک جلسه بررسی و برطرف شود. 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بازدید بیان داشت: تمام تلاشمان بر این است که خواسته های مطروحه از سوی مردم منطقه با رعایت تمامی الزامات فنی و تخصصی در طرح جامع بندر پل لحاظ گردد .

 

“حسین عباس نژاد” افزود: به طور کلی سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال خدمت رسانی و گسترده نمودن سفر معیشت ساحل نشینان است، اما در عین حال تاکید جدی بر تامین ایمنی دریا وصیانت از دارایی مردم در بنادر داریم.

  

وی در این رابطه به موضوع مطرحه و خواسته جامعه محلی  پیرامون موتور لنج ها تجاری در بندر پل اشاره کرد و بیان داشت: تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی دقیق و همکاری سازمان بنادر، مردم محلی و مجمع نمایندگان و سایر ادارات از جمله منطقه آزاد قشم است زیرا معتقدیم نتیجه این کار باید به توسعه اقتصادی و ایجاد رفاه ساحل نشینان منجر شود.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تاکید بر ساماندهی و ایمنی لنج‌ها و عوامل محیطی در بندرپل، ابرازداشت: در راستای رونق اشتغال و کاهش دغدغه لنج داران این منطقه، نتیجه این طرح مطالعاتی باید در کمترین زمان اعلام و در همین زمان نیز با تعاملاتی که با سازمان منطقه آزاد خواهیم داشت مباحث حقوقی آن را دنبال خواهیم کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بررسی توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در سواحل شرق خوزستان

ج مرداد 14 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه حبیب آقاجری؛ نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندرامام خمینی(ره) و فریدون بندری؛ فرماندار شهرستان ماهشهر با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن بازدید از سواحل شرق استان حد فاصل شهرستان‌ های هندیجان و ماهشهر، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این مناطق را به […]
بررسی توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در سواحل شرق خوزستان

همچنین بخوانید: