«جام دریا ۲۰۲۲» پیام‌آور صلح و دوستی بین کشورهای منطقه است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، ناخدا یکم امین ارشدی، سرپرست تیم اعزامی نیروی دریایی ارتش به هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی «جام دریا» گفت: این مسابقات با حضور کشورهای حاشیه دریای خزر به میزبانی جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود و تیم نیروی دریایی راهبردی کشورمان روز گذشته با استقبال رسمی یگان‌های تشریفات نیروی دریایی جمهوری آذربایجان وارد بندر باکو شد.

وی با اشاره به حضور فعال ایران در مسابقات جام دریا گفت: تیم ایران متشکل از ۷۸ ورزشکار با ۲ ناو موشک انداز ایرانی پیکان و جوشن در این مسابقات حضور دارد.

ناخدا ارشدی افزود: مسابقات در ۶ بخش تخصصی شامل بخش شناوری مراحل تیراندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات به مدت حدود یک ماه برگزار می‌شود و یگان‌های نیروی دریایی کشورهای حاشیه دریای خزر بر دستاوردهای صلح و دوستی در منطقه تاکید می‌کنند.

سرهنگ فروتنی، وابسته نظامی کشورمان در جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به توانمندی نظامی کشورمان گفت: این مسابقات علاوه بر افزایش مهارت‌های تخصصی، تقویت دیپلماسی نظامی کشورهای ساحلی دریای خزر را به جهانیان اعلام می‌کند.

یگان‌های شناور کشورهای روسیه و قزاقستان هم برای حضور در این دور از مسابقات در چند روز گذشته وارد آب‌های جمهوری آذربایجان شده‌اند.

یادآوری می‌شود، در ششمین دور این مسابقات که سال گذشته در بندرانزلی برگزار شد، تیم ایران توانست مقام نخست این مسابقات را کسب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه‌تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام (ره)

د مرداد 17 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس فرآیند انتقال قرارداد دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام بخش خصوصی به ارزش ۲۹۰ میلیارد تومان با واگذاری مجدد به سرمایه‌گذران واجد شرایط انجام شد که در صورت تکمیل ، ١.٨ میلیون تن سالانه به ظرفیت نگهداری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) […]