خسارت ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریالی سیل به مزارع پرورش ماهی ایذه

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان رییس اداره شیلات شهرستان ایذه از خسارت ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریالی ناشی از بارش های مونسون به مزارع ماهیان سردابی این شهرستان خبر داد.

علی سروستانی در گفت و گو با مرین‌پرس در خصوص برآورد اولیه خسارات سیلاب و بارندگی های اخیر به حوزه آبزی پروری شهرستان ایذه اظهار کرد: تاکنون یک میلیارد ریال به تاسیسات مزارع آبزی پروری ماهیان سردابی منطقه خسارت وارد شده است.

وی افزود: همچنین حدود ۱.۵ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان به ارزش یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال در اثر وقوع سیلاب‌ و تند باد ناشی از پدیده مونسون در یکی از مزارع پرورش ماهیان سردابی با میانگین وزنی حدود ۱۰ تا ۲۵۰ گرم تلف شده است.

سروستانی تصریح کرد: همزمان با ورود سامانه بارشی مونسون به استان خوزستان به دلیل بالا بودن حجم بارندگی ها در شهرستان های ایذه و باغملک مزارع آبزی پروری تحت تاثیر قرار گرفته است و هم اکنون نیز شرایط جوی در این مناطق غیر قابل پیش بینی است و در وضعیت آماده باش قرار داریم.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان آزاد شد

پ مرداد 20 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان گفت: صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان برای شناورهای استان خوزستان از امروز تا اطلاع ثانوی آزاد شد. فتح الله ابوعلی در گفت و گو با مرین‌پرس با اشاره به مصوبه کمیته مدیریت صید استان خوزستان اظهار کرد: صید میگوی ببری […]