صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان آزاد شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان فتح اله ابوعلی با اشاره به مصوبه کمیته مدیریت صید استان خوزستان در خصوص آزاد شدن صید میگوی ببری افزود:صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان برای شناورهای صیادی خوزستان آزاد و صید ماهی در این صیدگاه (بحرکان) ممنوع خواهد بود.

وی با بیان اینکه همزمان با آزادسازی صید میگو، پایان دریابست در صیدگاه بحرکان خواهد بود گفت:مجوز صید فقط برای لنج‌های صیادی درچهار شهرستان آبادان، خرمشهر و ماهشهر و هندیجان برای صید ماهی و میگو به صورت یکسان هفت روز، و قایق‌های هندیجان نیز هفت روزه صادر می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان رعایت برخی اقدامات فنی و استاندارد از جمله داشتن تانک، سایبان، اخذ گواهینامه سمپاشی معتبر و بهداشتی برای همه خدمه و شناورها و اندازه چشمه بدنه تور۵۰ میلیمتر توسط شناورهای صیادی متقاضی صید میگو را ضروری خواند.

مدیرکل شیلات خوزستان ادامه داد: تخلیه و حمل و نقل آبزیان صید شده تابع مقررات بوده و مسوولان کنترل کیفی ناظر برحسن اجرای دستورالعمل‌ها خواهند بود و خودروهای حمل و نقل آبزیان ملزم به تجهیز به اتاقک عایق دار استاندارد هستند.

ابوعلی افزود:صیادان نسبت به تهیه و ارسال آمار دقیق صید در برگ‌های مرتبط به صورت تمام شماری هر سه روز یکبار به معاونت صید و صیادی خوزستان اقدام کنند.

وی گفت:یگان حفاظت منابع آبزیان ، مدیران شیلات شهرستان ها و همه کارشناسان حوزه صید ناظر عملیات خواهند بود و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

سالانه حدود سه هزار تن میگوی ببری و صورتی در صیدگاه بحرکان در شمال غرب خلیج فارس صید می‌شود که بخشی از میگوی مرغوب(شاه میگو) به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله کویت صادر می‌شود.

صید میگو در سال‌های اخیر به دلیل فشار بیش از حد به منابع آبزیان ، سنگینی ناوگان صید و صیادی و صید در زمان ممنوعیت رو به کاهش بوده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر

پ مرداد 20 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه مانور اطفاء حریق با استفاده از خاموش کننده دستی با هدف ارزیابی میزان آمادگی و توان اقدام به موقع پرسنل نیروگاه گازی در بندر بوشهر با موفقیت برگزار شد   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، به منظور سنجش و […]
برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر