زیرساخت مجتمع هزار تنی پرورش ماهی الیگودرز تکمیل شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

“کیارش بیرانوند” روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای تکمیل زیرساخت های این مجتمع، ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده و اکنون آماده واگذاری به متقاضیان بخش خصوصی است.

وی اظهار داشت: همچنین همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی مجتمع ۵۰۰ تنی شول آباد الیگودرز با ظرفیت اشتغال ۴۰۰ نفر و برآورد اعتبار ۴۰ میلیارد تومان آغاز می شود و ۷.۲ کیلومتر جاده دسترسی به سایت پرورش ماهی تنوردر دورود با هزینه هشت میلیارد تومان آسفالت شده است و همزمان با این هفته بهره برداری خواهد شد.

به گفته بیرانوند مجوز ماده ۲۳ مجتمع پرورش ۵۰۰ تن ماهی خاویار درب گنبد کوهدشت اخذ شده و کار احداث مجتمع های پلدختر و رومشکان نیز امسال آغاز می شود.

وی با بیان اینکه ۵۶۳ مزرعه پرورش ماهی سردآبی با ظرفیت تولید ۲۲ هزار و ۱۶۷ تن در لرستان وجود دارد افزود: سال گذشته بیش از ۲۵ هزار تن ماهی در این مزارع تولید شد.

بیرانوند تصریح کرد: همچنین ۷۸ مزرعه پرورش ماهی گرم آبی با تولید بیش از۲ هزار تن، ۳۵ مزرعه تکثیر ماهی سردآبی با میزان ۱۲۳ میلیون قطعه و چهار مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با تولید ۴۲ تن در سال گذشته در این استان فعال است.

گفتنی است لرستان در بین استان های غیر ساحلی کشور رتبه اول تولید ماهیان سردآبی و تکثیر بچه ماهی سردآبی را دارد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فرآورده نفتی مجهول‌الهویه چگونه از کشور خارج می‌شوند؟

ش شهریور 5 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه طی دو سال، چند هزار میلیارد تومان فرآورده نفتی مجهول‌الهویه از مملکت خارج شد. برای این محموله‌‌های مجهول، مجوز رسمی گمرک صادر شد و تمامی کانتینرها از مبادی رسمی کشور بی‌دردسر عبور کردند. به گزارش «مرین‌پرس» از روزنامه هم‌میهن، دستور عدم ثبت و تشخیص هویت محموله‌‌ها […]
فرآورده نفتی مجهول‌الهویه چگونه از کشور خارج می‌شوند؟

همچنین بخوانید: