خسارت بیش از ۱۵۸ میلیارد تومانی به بخش شیلات لرستان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/لرستان مدیرکل شیلات لرستان گفت: کل خسارات وارد شده به بخش شیلات استان ناشی از سیل مردادماه سال جاری، حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است.

کیارش بیرانوند در گفت‌وگو با مرین‌پرس اظهار کرد: در سیل مردادماه سال جاری ۶۵ مزرعه پرورش ماهی در لرستان خسارت دید.

وی با اشاره به این‌که کل خسارات وارد شده به بخش شیلات لرستان ناشی از سیل مردادماه سال جاری حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است،  ادامه داد: در این سیل ۱۲۸ میلیارد تومان به ماهیان خسارت وارد شده است.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: همچنین بیش از ۳۰ میلیارد تمومان در این سیل به ابنیه مجموعه‌های پرورش ماهی در لرستان خسارت وارد شده است.

بیرانوند بیان کرد: در حال انجام پیگیری‌های لازم برای جبران خسارات وارده به شیلا استان هستیم.

وی در ادامه افزود: سرانه مصرف ماهی در لرستان ۷.۸ کیلوگرم است.

بیرانوند بیان کرد: لرستان با داشتن هفت سد بزرگ و کوچک در حال تولید ماهیان سردآبی بوده و قابلیت پرورش ماهی تا ۱۰ هزار تن را دارد که با این میزان تولید می‌توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

مدیرکل شیلات لرستان عنوان کرد: در حال حاضر با شناسایی منابع آبی سیمره و کشکان در شهرستان‌های کوهدشت و پلدختر قابلیت تولید ۱۰ هزار تن گوشت خاویاری و یک تن خاویار در چهار سال آینده وجود دارد که در حال حاضر در مرحله امکان‌سنجی و واگذاری زمین و مطالعات مربوطه است.

انتهای پیام

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صادرات بیش از ۱.۲ میلیون تن کالا از منطقه آزاد اروند به عراق

د مهر 4 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه بهروز قره‌بیگی در گفتگو با مرین‌پرس افزود: این میزان صادرات به ارزش ۲۴۶ میلیون دلار از شلمچه و مرز دریایی خرمشهر به عراق صادر شده است. وی گفت: مصالح ساختمانی، وسایل مکانیکی، لوازم خانگی، تره بار، مواد غذایی، آبزیان پرورشی، فولاد و چوب از مهمترین اقلام […]

همچنین بخوانید: