تصویب هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به حوزه شیلات، رهاورد سفر رییس جمهور به کرمانشاه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

«سیدفرزاد افضلی» روز سه‌شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این رقم در مجموع برای توسعه و ساماندهی فعالیت‌های موجود حوزه شیلات استان مصوب شده است، افزود: پیش‌بینی شده است با استفاده از این اعتبار هفت طرح نیمه تمام کلان و شاخص و پنج طرح جدید و اولویت‌دار در استان به اجرا گذاشته شود.

وی با بیان اینکه در صورت تامین به موقع این اعتبار اجرای آنها بین ۲ تا سه سال زمان دربرخواهد داشت، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها پیش‌بینی شده است میزان تولید آبزیان در استان کرمانشاه به میزان ۱۳ هزار و ۷۰۰ تن افزوده شود. 

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ضمن افزایش تولید آبزیان استان در مجموع برای هزار و ۴۰۵ نفر نیز اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

افضلی افزود: یکی از طرح های شاخصی که پیش بینی شده است با استفاده از این اعتبار اجرا شود برق رسانی به مجتمع آبزی پروری «ریجاب دالاهو» است که هم اکنون از ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده که با اجرای آن برق مورد نیاز ۱۰۱ مزرعه برای استفاده مکانیزاسیون در امر پرورش ماهی فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح ۶ هزار و ۲۰۰ تن ماهی تولید و تحول بزرگی در تولید ماهیان سردآبی در استان بوجود خواهد آمد. 

تصویب هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به حوزه شیلات، رهاورد سفر رییس جمهور به کرمانشاه

وی از دیگر طرح های شاخص دیگر را اجرای فاز دوم مجتمع ماهیان گرمابی شهدای قصرشیرین عنوان کرد و گفت: با اجرا و بهره‌برداری از این طرح نیز ضمن تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن ماهی ، زمینه اشتغال برای ۲۲۰ نفر نیز در این منطقه فراهم خواهد شد.

افضلی ادامه داد: استان کرمانشاه هم اکنون با دارا بودن ۴۶۰ واحد شیلاتی در قالب ۳۷۸ مزرعه سردابی سالانه ۱۳ هزار و ۷۰۰ تن و همچنین با داشتن ۸۰ واحد مزرعه گرمابی و تولید هفت هزار و ۶۰۰ تن و ۲ مزرعه تولید ماهیان خاویاری با تولید ۱۰ تن و نیز چهار مجتمع سردآبی و یک مجتمع گرمابی به همراه چهار واحد پرورش ماهی در قفس یکی از قطب های مهم تولید ماهی در بین استان های غیرساحلی کشور محسوب می شود.

وی تاکید کرد: استان کرمانشاه هم اینک رتبه نخست را در تولید ماهیان گرمابی در کشور در بین استان های غیرساحلی داراست.

به گزارش ایرنا، در سال گذشته در مجموع ۲۱ هزار و ۱۰۵ تن انواع آبزیان در کرمانشاه تولید و روانه بازار مصرف شد که بخشی از آن نیز به کشورهای خارجی از جمله عراق صادر شد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه دریانوردی می تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند

س مهر 12 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است. ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند […]

همچنین بخوانید: