بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا در شمال استرالیا مستقر می‌شوند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اسپوتنیک، در ادامه افزایش تنش‌ها بین پکن و واشنگتن، آمریکا در حال بررسی احتمال استقرار چند بمب‌افکن «بی -۵۲» در استرالیا است.

شبکه «ای‌بی‌سی‌نیوز» به نقل از منابعی آگاه افزود آمریکا تصمیم دارد ۶ بمب‌افکن بی -۵۲ را در پایگاه هوایی «تیندال» در شمال استرالیا مستقر کند؛ اقدامی که احتمالاً موجب اعتراض شدید چین خواهد شد.

«بِکا واسِر»، پژوهشگر مرکز امنیت ملی جدید آمریکا در این‌باره می‌گوید: استقرار این بمب‌افکن‌ها در شمال استرالیا هشداری به چین است که نگرانی‌ها نسبت به آماده‌سازی این کشور برای حمله به تایوان افزایش یافته است».

آمریکا، استرالیا، و انگلیس در سپتامبر ۲۰۲۱، پیمان دفاعی سه‌جانبه موسوم به «آکوس» را اعلام کردند؛ بر پایه این توافق نظامی و امنیتی، آمریکا و انگلیس متعهد به ساخت زیردریایی اتمی برای استرالیا شده‌اند. چین به‌شدت با این توافق سه‌جانبه مخالف است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرکت‌های برتر خطوط کشتیرانی کانتینری جهان در ماه اکتبر

د آبان 9 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، در لیست ۱۰۰ شرکت فعال کانتینری جهان که در تاریخ ۳۰ اکتبر از سوی آلفالاینر منتشر شد، آمده است تعداد ۶۴۸۹ کشتی کانتینری فعال توانستند میزان ۲۶,۱۸۱,۵۹۸ TEU  کانتینر را در عرصۀ آب‌های بین‌المللی جابه‌جا کنند. کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با جابه‌جایی ۱۴۳۴۶۸ […]

همچنین بخوانید: