توقیف ۲۰۴فروند شناور صیادی متخلف در آبهای شمال غرب خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فتح‌الله ابوعلی جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:در جریان بازرسی از شناورهای صیادی متخلف ۶۹هزار کیلوگرم انواع ماهی و میگوی دریایی کشف و ضبط شده و پرونده تخلف این شناورها برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی ارسال شد.

وی گفت:امسال نظارت و بازرسی یگان های حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان بر صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس به منظور صیانت از ذخایر ارزشمند آبزیان دریایی تشدید شده است.

مدیرکل شیلات خوزستان در ادامه افزود:تشدید نظارت و بازرسی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس در دراز مدت سبب پایداری اشتغال صیادان مجاز استان و جلوگیری از نابودی گونه های ارزشمند آبزیان که برخی از آنان همچون زبیدی و شوریده که در معرض انقراض قرار دارند خواهد شد.

سنگینی ناوگان صید و صیادی ، فعالیت شناورها و قایق های فاقد پروانه در صیدگاه ها ، قاچاق صید ، صید در زمان ممنوعیت و استفاده روش غیرقانونی صید ترال و ورود شناورهای بیگانه به محدوده صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس از چالش ها صید و صیادی در خوزستان است.

سالانه۵۰ تا ۵۵هزار تن ماهی و میگو در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید می شود که به علت فشار بیش از حد به ذخایر آبزیان ، صید دریایی هرساله رو به کاهش است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

والدین شهدا سند اعتبار ، شرف و عزت کشور هستند

ج آذر 4 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علیرضا تنگسیری ضمن تفقد و دیدار از پدر شهید علیرضا آرمات گفت: شهدا چراغ راه هدایت و بصیرت امت هستند و ما باید از آنها درس ولایتمداری، ایثار و اخلاص در عمل یاد بگیریم. فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به […]

همچنین بخوانید: