حمل کالای ترانزیتی از بندر امام خمینی(ره) به سمت کشورهای حوزه قفقاز کم‌هزینه‌تر است

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: مجتمع بندری امام خمینی (ره) از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی کالاهای نفتی و غیرنفتی به کشور های عراق، ترکیه و حوزه قفقاز برخوردار است که این موضوع به کاهش های تجاری صاحبان کالاها منجر می گردد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  بهروز آقایی در نشست هم اندیشی با مشاور معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: بنادر استان خوزستان می توانند در تحقق بخشی از سیاست ها و چشم اندازهای پیش بینی شده در اقتصاد دریامحور نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

وی ادامه داد: با انجام سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی، بنادر استان خوزستان در مرحله ارتقاء زیرساخت های بندری و انجام طرح های توسعه ای است.

آقایی با بیان اینکه بندر امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مهمترین بنادر استان خوزستان از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه‌های تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردار است افزود: از سوی دیگر، این بندر به جاده های ترانزیتی نیز دسترسی مطلوبی دارد.

تبلیغات
Ad 7

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به پروژه های اولویت دار مهم این اداره کل در استان خوزستان گفت: توسعه پایانه کانتینری، بهره برداری از پایانه مکانیزه مواد معدنی، پایانه شماره یک غلات، تکمیل و بهره برداری از انبارهای چندمنظوره کالا در اراضی پشتیبانی، ایجاد مجتمع خدمات فنی، احداث نیروگاه و پروژه آب شیرین کن از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود.

پایان پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقتصاد دریاپایه به راحتی می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود/ اجرای راهبرد اقتصاد دریامحور به یک سازمان یا یک وزارتخانه برنمی‌گردد

ی آذر 13 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه رئیس فراکسیون اقتصاد دریامحور و‌عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در میزگرد بررسی راهبرد استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد دریاپایه در برنامه تلویزیونی جریان، تاکید کرد: یکی از رویکرد جدی در کشورهای صاحب دریا، ساحل و کشتیرانی، ارتقای سهم دریا در تولید ناخالص داخلی آن […]
اقتصاد دریاپایه به راحتی می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود