تفاهم ‌نامه عربستان و کویت برای توسعه میدان گازی دورا

زمان مطالعه: 1 دقیقه

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی گزارش کرد شرکت GOC آرامکوی سعودی، تفاهم‌نامه ای با شرکت KGOC کویت برای توسعه میدان گازی مشترک دورا (آرش) امضا کردند.

به گزارش مرین‌پرس از رویترز، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی و بدر حامد الملا، وزیر نفت کویت در مراسم امضای این تفاهم‌نامه در شهر کویت حضور داشتند.

طبق گزارش خبرگزاری دولت کویت، تفاهم‌نامه، تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز و ۸۴ هزار بشکه گاز مایع در روز را هدف گذاری کرده است.

میدان دورا در مرز دریایی ایران و کویت قرار دارد. ایران اعلام کرده که در این میدان سهم دارد و توافق عربستان سعودی و کویت برای توسعه آن را غیرقانونی خوانده است. 

وزیر انرژی عربستان سعودی اوایل امسال در اظهاراتی مدعی شده بود: ما به توسعه این میدان ادامه می‌دهیم. ما بیانیه عمومی مشترکی را صادر و ایران را تشویق کرده‌ایم اگر مدعی سهمی در این میدان است، پای میز مذاکره بیاید و این مسئله، یک ادعا مانده است.

وی در ادامه افزود: عربستان سعودی و کویت مایل هستند در هر مذاکره‌ای با یکدیگر کار کنند زیرا منافع مشترکی در این منابع دارند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خیارهای دریایی شگفت انگیزترین خارپوستان جزیره هنگام

س آذر 22 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه خیارهای دریایی شگفت انگیز ‌ترین خارپوستان ناحیه بین جزر و مدی جزیره هنگام هستند که به طور عمده بین آبسنگ های مرجانی این جزیره زندگی می کنند و دارای خاصیت زیبایی شناسی و ارزش های زیستی می باشند. به گزارش مرین‌پرس، خیارهای دریایی در شاخه خارپوستان […]

همچنین بخوانید: