ورود ۸ فروند شناور تازه نفس به ناوگان کشتیرانی دریای خزر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس  نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و علی رغم تحریم های ظالمانه اعمال شده بر علیه این ناوگان، ناوگان ملی کشتیرانی ایران موفق به تامین هشت فروند شناور تازه نفس جهت افزایش ظرفیت صادراتی کشور به مقاصد بنادر شمالی حاشیه خزر و توسعه شبکه ترانزیتی در این مسیر شد.

بنابراین گزارش، علی رغم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت کشتیرانی دریای خزر وابسته به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق به خرید چهار فروند شناور جدید و ثبت سفارش ساخت چهار فروند شناور جنرال کارگو و کانتینری شد که با این اقدام، بخشی از محدودیت های کنونی ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد کشورهای حاشیه دریای خزر برطرف شده است.

بر این اساس، خرید و الحاق کانتینرهای مورد نیاز توانسته سرعت شبکه حمل ونقل در دریای خزر را متحول کند، این در حالی است که برنامه های طراحی شده در شرکت کشتیرانی دریای خزر به توسعه زیرساخت های لجستیکی به صورت همزمان منتهی شده است که بر این اساس به نظر می رسد در صورت لایروبی کانال های ورودی به بنادر کشور روسیه، ظرفیت حمل ونقل صادراتی ایران به مقصد این کشور نیز، از رشد چشمگیری برخوردار خواهد شد.

از سوی دیگر، بر اساس توافقات صورت گرفته از سوی شرکت کشتیرانی دریای خزر در حوزه توسعه شبکه بندری در کشور روسیه، به تازگی سه بندر جدید نیز به جمع مقاصد صادراتی ایران ملحق شدند.

به اعتقاد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، یکی از راهکارهای ارتقای سطح لجستیک و حمل ونقل دریایی، ارتقاء و به کارگیری سیستم های نوین لجستیکی است که به این سبب، شرکت کشتیرانی دریای خزر با برنامه های توسعه ای که در دست مطالعه دارد، تلاش کرده همگام با افزایش تقاضا برای بارهای صادراتی، ظرفیت های لازم را نیز فراهم سازد.

شایان ذکر است، استقرار طرح های آزمایشی که با استفاده از فنّاوری های نوین و همسان با شیوه های جدید راهبری و بازرگانی صنعت حمل ونقل دریایی صورت گرفته، نتایج امیدبخشی دربر داشته است؛ به نحوی که طی ماه های اخیر، با استفاده از شبکه هوش مصنوعی و استقرار این سیستم به صورت آزمایشی در کشتیرانی دریای خزر که به دست متخصصان داخلی و مجموعه های دانش بنیان طراحی شده، این ناوگان موفق شده علاوه بر افزایش ۴۰ درصدی تعداد سفرها و بهینه کردن سفرهای دریایی ، رشد ۴۵ درصدی حمل کالاهای صادراتی از بنادر جنوبی دریای خزر را برای ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، به ارمغان آورد.

در این میان، مهم ترین محدودیت های صادراتی پیشِ روی ناوگان در حمل بار به سمت کشورهای حاشیه دریای خزر و به خصوص روسیه، وضعیت جغرافیایی خاص شمال دریای خزر و افزایش نامتعارف حجم تقاضای کالاهای صادراتی و وارداتی است که خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده و افزایش ظرفیت ناوگان، این محدودیت تحت کنترل و مدیریت قرار گرفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تکمیل زنجیره ارزش آبزی ‌پروری و اقتصاد دریا با تاکید بر ظرفیت ‌های اقلیمی

پ آذر 24 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه فراخوان شناسایی عامل توسعه زیرزنجیره ‌های ارزش آبزی ‌پروری و اقتصاد دریا با تاکید برجنبه ‌های فناورانه منتشر شد. به گزارش مرین‌پرس، صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از توسعه زنجیره ارزش آبزی‌پروری و اقتصاد دریا، بر پایه دانش و توانمندی داخلی و همچنین عمق […]

همچنین بخوانید: